Ultimele discutii din forum
    mire83
    Guest
    BUN VENIT LA CASA NOUA!

Mami Andreea- 6 martie (andreeacta) – bebe Rares – nascut in 2 iunie la Constanta

Mama Liliana- 10 decembrie (istratliliana) – bebe Ariana – nascuta in 11 iunie la Bacau

Mami Otilia-17 iunie (deutzania) – bebe Andreea Camelia – nascuta in 12 iunie la Bucuresti

Mami Ioana- 7mai (ioana07) – bebe Patricia Stefania – nascuta in 13 iunie la Iasi

Mami Lidivina- 21 martie (lidivina) – bebe Claudia – nascuta in 15 iunie la Mallorca

Mami Anca- 24 ianuarie (ancam) – bebe Adriana – nascuta in 18 iunie la Arad

Mami irina- 8 decembrie (irede) – bebe Selena – nascuta in 19 iunie la Iasi

Mami Delia- 1 iunie (delya) – bebe David Alexandru – nascut in 25 iunie la Constanta

Mami Mirela- 20 august (mire83) – bebe Denis Andrei – nascut in 30 iunie la Braila

Mami Diana- 7 ianuarie (dyxy20) – bebe Stefania Rebeca – nascuta in 30 iunie la Pitesti

Mami Alina- 17 aprilie (alinna) – bebe Bogdan – nascut in 2 iulie la Arad

Mami Valentina – 14 iulie ( lulus) – bebe Darius – nascut in 7 iulie la Constanta

Mami Alina- 21 septembrie (alina_popa_aly) – bebe Gabriel –nascut in 9 iulie la Ocna Mures

Mami Gabriela- 6 aprilie (gabrielaene) – bebe Matei – nascut in 11 iulie la Bucuresti

Mami Catalina- 8 martie (ioanabebe) – bebe Ioana Natalia – nascuta in 17 iulie la Bucuresti

Mami Rodica- 27 iulie (rodhos) – bebe Stefan – nascut in 18 iulie in Bistrita

Mami Andreea – 19 august (biluta) – bebe Andra – nascuta in 23 iulie la Onesti

Mami Ruxandra- 22 iunie (ruxxa) – bebe Mara Bianca – nascuta in 26 iulie la Bucuresti

Mami Cristina-15 aprilie (christinact) – bebe Darius Andrei – nascut in 29 iulie la Constanta

Mama Magda -13 decembrie (maghi02) – bebe Maia – nascuta in 2 august la Baia Mare

Mami Raluca -17 septembrie (ralukacernea) – bebe Victor Andrei – nascut in 7 august la Turda

Mami Gabriela -21 august (ellla) – bebe Robert Andrei – nascut in 21 august la Pitesti

Mami Monica-21 septembrie (monica82) – bebe Maria Roxana – nascuta in 21 august la Constanta

Mami Nicoleta -24 aprilie (cocolino12) – bebe Sofia – nascuta in 21 august la Bucuresti

Mami Cornelia -26 aprilie (coria) – bebe Corina Maria – nascuta in 27 august la Satu Mare

mire83
    Guest
    sa aveti spor la vorba fetelor!
    Bine ati venit!!

mire83
    Guest
    noi la 13:30 ne-am intors de afara.... am papat piure de cartofi si carnita de pui si la 14.20 l'am pus in pat....a adormit in 10 minute:))))
    am papat si eu am mai strans pe aici...dar vad ca tot nu e nimeni??

mire83
    Guest
    am avut o dimineata cam naspa.....eram pusa pe "fapte mari"....curatenie....aspirat,smotru......si m'am trezit cu ceva musafiri.....apoi a venit si tipa de la ING....si pana la urma n'am facut mai nimic azi..doar ca am pus hainutele lui denis in masina de spalat....

sper maine,daca e sotu aksa....sa le fac pe toate..si curatenie si mancare...eventual,il plasez pe denis lui..si sa plece amandoi la pranz afara:)))))

Floricica Avansata ralu55's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2009
    Postari in forum
    2.375
    buna ziua!

eu cu programul lui victor de somn nu am rezolvat nimic, tot la 2 noaptea se culca

Floricica Avansata ellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2008
    Postari in forum
    2.466
    buna fetele, bun gasit in casuta noua, acum respir si eu putin
    robert doarme, maine plecam la tara si venim duminica, abia astept, am auzit ca e vreme buna!
    merg sa citesc si eu ceva din urma, sper ca sunt bine copii.

mire83
    Guest
    am gasit o metoda sa doarma denis diminetiile

ca stiti ca va spuneam ....ca il paleste vorbaria si frichineala vreo 1 ora si ceva...dupa ce isi bea laptele....

ii dau laptele mai devreme...cam pe la 5.30-6 dimineata.......si e numa bine,ca afara inca nu e lumina.....si adoarme mai repede

eu laptele il dadeam inainte ,pe la 6.30-7 si se lumina...si uite asa ma chinuiam sa il fac sa adoarma pana la 9 macar

in dimineata asta asa am facut:

i'am dat laptele la 5.30 si a adormit in juma de ora,maxim.....si am dormit amandoi pana la 08.45.....

sper sa fie o metoda buna!!!

mire83
    Guest
    of,of..mai ralu....cum te descurci cu el??
    cred ca esti obosita....pe tine la treburi te ajuta cineva??

mire83
    Guest
    buna ella!
    ce bine o fi sa mai iesiti si din casa...asa ,in plimbari mai lungi!!

noi nu avem unde sa mergem la tara....sa stam asa mult

Floricica Avansata ralu55's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2009
    Postari in forum
    2.375
    anca, despre lasatul copilului cu o bunica care il iubeste si il hranestre sanatos,eu spun ca e tot ce iti poti dori de la ea....nici unei bone din lume nu ii poti cere`sa-l iubeasca, si asta conteaza cel mai mult
    daca acea bunica vine la tine in casa si sta 8-9 ore sigur se va juca(mai ales daca o rogi si ii spui ca e foarte important sa se joace macar o ora pe zi cu ea).... problema ar putea aparea daca duci tu copilul la ea acasa, acolo bunica va fi tentata sa-si mai rezolve din treburile pe care la mai are de facut prin casa si sa nu ii acorde toata atentia necesara copilului
    daca era vorba de a lasa copilul cu zilele la acea bunica atunci datele problemei se schimba, consider ca copilul trebuie sa stea cu parinti si nimeni oricat de mult l-ar iubi nu ii poate inlocui

Floricica Avansata ellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2008
    Postari in forum
    2.466
    bilu eu cred ca sunteti pe calea cea buna, insista cu bibe cu lapte si cred ca va bea pana la urma, cred ca e greu, dar asa e mai bine.
    ralu cred ca e greu, noi daca stingem lumina robert adoarme in max 30 min.
    referitor la bunici, mama mea e cea mai de incredere persoana cu care il las pe robert, nu trece peste cuvantul meu si nu ii da sa pape ce nu trebuie. se joaca cu el si totul e ok. am mare noroc cu ea.
    celalata bunica nu prea a stat cu el, sta la tara, dar vine cel putin o data pe saptamana, il iubeste foarte mult. dar aici problema e cu mancarea, cred ca i-ar da de toate, i-a adus dulciuri si alte prostii, dar nu-i nimic le papa mami si tati. nu pote sta cu el prea mult ca are mereu treaba la tara, iar acolo nu il lasam noi fara noi, asa ca e totul ok.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari