Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita izubibilik's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.04.2012
    Postari in forum
    1

Zambitor Micul Dejun

Buna ziua.sa imi spuna si mie cineva de cand putem da cereale(simple fara zahar sau miere) cu lapte la un copil.Dar miere?Baietelul meu pe data de 05octombrie va inplini un anisor VA MULTUMESC DIN SUFLET

Floricica Veterana 4printi's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2008
    Postari in forum
    11.233
    buna.mierea se introduce in alimentatie dupa 1 an,dar in cantitate mica.ccit despre cedreale,mai trebuie sa astepti putin sa aiba dintisorii toti,chiar daca se innmoaie in laptic inca nus bune ptr ei.daca te referi la cele tip neskuik.daca te referi la cele praf,ii poti da linistita la bibe sau la lingurita.

Floricica Nou Venita gillianna's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2012
    Postari in forum
    58
    Baietelul meu are 1 an si 9 luni si maninca cerealele goale ,adik fara laptic in ele. Maninca biscuiti cu unt,sau gem cu ceai din cana(fara zahar sau indulcitor).Incerc si ou fiert sau brinzica,vreau si sunca dar nu am gasit pe plac(mai cautam)

Floricica Nou Venita gillianna's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2012
    Postari in forum
    58
    Citat Postat de izubibilik Vezi mesajul
    Buna ziua.sa imi spuna si mie cineva de cand putem da cereale(simple fara zahar sau miere) cu lapte la un copil.Dar miere?Baietelul meu pe data de 05octombrie va inplini un anisor VA MULTUMESC DIN SUFLET

Mierea stiu ca dupa 1 an e buna la copil,noi cind aveam 1 an mincam dimineata fructe pasate cu brinza sau biscuit. La 10 dimineata,ca al meu copil se trezeste la 9

Floricica Nou Venita miha292's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.09.2013
    Postari in forum
    4
    Hehe, ce vremuri ... mancam mar cu biscuit sau morcov si telina rasa cu biscuit.

Floricica Nou Venita dora.amalia's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2014
    Postari in forum
    1
    eu le-am dat cereale integrale de cand au invatat sa le mestece si varianta pasata de la 6 luni (am gasit unele bio). iar cate o lingurita de miere/zi cred ca poti sa-i dai dupa 1 an

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari