Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777

Mamici din craiova (cap.12)

DOAMNE-DOAMNE, AI GRIJA DE NOI SI DE BEBELUSII NOSTRI !!
    Nascatoare de Dumnezeu, Fecioara bucura-te, Ceea ce esti plina de har, Preasfanta Marie, Dumnezeu este cu tine!
    Binecuvantata esti tu intre femei, si Binecuvantat este rodul pantecelui tau, caci ai nascut pe Cristos, Mantuitorul sufletelor noastre!
    Preasfanta Marie, Mama Lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi, acum, si in ceasul mortii noastre!
    Sfanta Fecioara de Guadalupe, protectoarea mamelor si a copiilor nenascuti, ai grija de noi si vegheaza asupra noastra!

Dragi mamicii va astept la discutii in noul capitol...

anne-marie -anne-marie 22sept 1981-denis sebastian 15 aug 1999 -daiana alexandra 27 iunie 2008
    camelii - camelia 18 dec 1978-darius mario 3 aug 2002
    cristina_eduard - cristina maria 18 dec 1980 - eduard mihai 29 iunie 2009
    clarisa2008 -alina2 feb 1988-clarisa maria 10 iun 2008
    denyy10-denisa 10 apr 1981-andreea rihanna 21 iun 2009
    latvia -ana-maria 19 aug 1978-daniela elena 3 apr 2009
    lauramaria -lelia maria 15 sept 1981 -daria elena 25 mai 2008
    mami_2009 - mihaela camelia 23 dec 1980-alex cristian 28 aug 2009
    mihaela31 - mihaela 27 mar 1977-adela maria 29 nov 2008
    mirena30 - alina 16 apr 1981-maria 30 iun 2008
    nicolii - costinela 20 oct 1978-ianis andrei 2 nov 2008
    serena2008 -alina 26 sept 1980 -alessia 10 aug 2005 -serena 28 sept 2008
    tavi072007 -mirabela 5 aug1982-irina-mirabela 22 oct 2007
    viostef -violeta 30 martie 1972-alexandru 13 01 1999-elena 18 mai 2004-stefan 23 aprilie 2009
    yasmina -silvia 29 aug1976-alexia-yasmina 10 oct 2003
    Modificata de denyy10; 01.11.2010 la 21:41:36.

Floricica Senior nicolii's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    Bun gasit in casa noua...sanatate la puiuti si parinti ca sa le poata face toata voile....
    Ne lipsesc datele de nastere..poate are altcineva timmp sa le puna.

Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    Multumim pt rugaciune si pentru deskiderea noi pagini

Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    Mihaela si Costy,stiu ca si voi ati fost la dr Cornitescu cu copiii...ati fost multumite in totalitate? nu v-a deranjat nimic ? sa va povestesc ce a facut vineri ,la spital....pe noi ne-a chemat sa mai discutam despre regim....am ajuns pe la 10.30 si deja erau in fata noastra cred ca 20 de copii..la un moment dat iese din cabinet si spune sa nu stea decat cei care au fost chemati,ca ea nu e medic de familie....bineinteles ca n-a plecat nimeni,pe toti ne chemase dumneaei...pe la 12 fara 10-15 min,iese iarasi si ne zice sa nu mai stam ca ea nu are program decat pana la 12...au inceput sa faca parintii galagie,era o familie care venise din Gorj cu o fetita de cateva luni...pana la urma,a consultat toti copiii...noi fiind ultimii,cand am intrat in cabinet ne-a intrebat vadit deranjata de ce am venit....ne-a chemat ea? la ora aia? cand i-am spus ca stam de la ora 10.30 n-a mai zis nimic....l-a ascultat la plamani ,s-a uitat in gat si a zis ca are rosu in gat,sa-i dau antibiotic...si sa mentin regimul strict pe care ni-l daduse in urma cu 3 saptamani,cu toate ca Alex se constipase...m-a cam dezamagit,aveam asteptari mai mari de la dumneaei....ce parere aveti? sunt eu cam exagerata? stiu ca mie nu-mi convine de nimeni,dar daca erati in situatia mea voi ce credeati? si mai ales ce faceati? dadeati antibiotic la copii pt rosu in gat? eu nu i-am dat,i-am dat 3 zile nurofen si am reluat ambroxolul si deja Alex nu mai are aproape nimic....de-abia daca mai tuseste o data,de 2 ori pe zi,muci nu mai are,temperataura n-a facut deloc si nici nu a stranutat....iar in ce priveste regimul,nu l-am mai tinut asa strict si deja incepe sa-si revina cu scaunele...ce ziceti? sunt eu exagerata? voi ce ati fi facut?

Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    Mihaela eu am fost foarte multumita de ea,,eu am sunat-o si i-am spus ce are ianis adica ca nu reuseam sa scapam de infectie urinara.m-a kemat la spital iar eu am insistat sa mg la cabinet prima data.la cab i-am dat mai mult cu 10 lei si a ramas sa ne vedem in ziua urmatoare la spital ptpe ea pana internare.nu am sarit cu bani pe ea decat spre sfarsitul internari dar i-am mai dus mici atentii.mie kiar mi-a placut de ea si eu o bombardam cu tot felul de intrebari ,uneori kiar exageram.
    Nu ti-ai gasit dr de fam? Vapup si mai vb pe mes daca vrei

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    fetita mea a avut de 2 ori rosu in gat,dar niciodata nu i-am dat antibiotic,la noi sa rezolvat f.repede cu miere,lamaie si panadol...
    cat despre dr.CORNITESCU comportament ce lasa de dorit,F.URAT...
    eu am mers la dr.TALAL cand a avut o diaree mai severa ajunsasem la sp.3 am cerut externare dupa 2 zile,fara nici o ameliorare.in 2 zile a pus fata pe picioare

Floricica Nou Venita latvia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2008
    Postari in forum
    128
    Dragi mamici si pitici, buna dimineata!!!

Nu am mai intrat de mult sa vad ce mai faceti. Acum am citit un pic ,vad ca sunteti bine. Daniela merge de la 1 septembrie la cresa (in Craiovita la nr 5) si ii place foarte mult. Cei drept s-a imbolnavit, rosu in gat, tusea cand trece, cand revine, am incercat toate siropurile naturiste dupa ce cele clasice n-au dat rezultat-oricum ii merge bine acolo; a invatat sa manance singura, e prietenoasa. II place. Vad ca vorbiti e pediatri: am mers si eu la ORL cu ea, a facut tratament, raceala a revenit...asa ca nu stiu ce sa mai spun. Medicul de familie care este pediatru, mi-a dat bilet de analize (inutil ca trebuie sa te programezi cu o luna in fata...nu stiam ca e chiar asa cu plafoanele de la Casa de Asigurari) si mi-a pierit cheful sa o intepe...ma mai gandesc.
    Salutari si sanatate!!
    Costinela...ce a crescut Ianis!! pun si eu o poza cu Daniela recenta. DSC02176..jpg

Floricica Nou Venita latvia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2008
    Postari in forum
    128
    Doamne ajuta!!! S-a inceput pagina cu o rugaciune.

Tavi, Irina ce mai face? Am vazut-o in poza e superba!

Floricica Novice viostef's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2009
    Postari in forum
    489
    Buna si bine v-am regasit.Noi suntem bine,dar stam foarte prost cu timpul liber. Costi LA multi ani pentru Ianis,sa creasca mare sanatos si sa va bucurati de el.Tie itidoresc sa fi sanatoasa si la fel de puternica si poate totusi te hotarasti sa-i faci o surioara!Si inca ceva ,felicitari pentru concursul castigat,si eu particip si-mi doresc sa castig,mai ales pentru Alex.Va pup si sper sa intru mai des.

Floricica Novice viostef's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2009
    Postari in forum
    489
    Miha,nu trebuie sa te superi pe dr.Cornitescu,este o dr. f buna,dar dupa asa multe consultatii e iti mai pierzi rabdarea. Si este stiut ca medicii de spital prescriu mult mai usor antibiotice.Ar trebui sa-ti gasesti un medic de familie mai cu capul pe umeri,eu m-am ingrozit cand am citit ca te-a sfatuit sa-i dai lapte de capra.Cand mai primesti asa sfaturi ciudate,e bine sa mai ceri o parere.

Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    oooooo imi pare bine ca ne mai vizitati ,mai ales acum in noua casuta.....oau ce mare si fumoaasa s-a facut daniela...super ca vrea sa stea la crese,ianis nu vrea sa stea decat cu mine,bine ca nici nu am cu cine sa il las iar la serv nu intentionez sa merg prea curand.ma bucur ca sunteti bine,poate reusiti sa intrati mai des.pupici si multa sanatate.

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari