Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice mirela_cirneci's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2009
    Postari in forum
    422
    Imi cer scuze daca a mai fost deschis un topic asemanator pe care l-am omis eu,dar daca nu tare mult mi-as dori sa cunosc si alte mamici care au nascut in luna iunie 2008,pentru a impartasi idei legate despre copii. Eu am nascut pe 4 iunie un ingeras de fetita pe nume alexia. Va astept si pe voi la discutii!

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Buna dimineata Mirela!Si eu am nascut pe 18 iunie o printesa pe nume Iulia Gabriela....din cate stiu nu mai este topic cu copii de iunie 2008..

Membru inregistrat la
    24.11.2009
    Postari in forum
    422
    Imi pare bine ca te cunosc,sa iti traiasca ingerasii,vad ca ai doi,cred ca este foarte greu.
    Mai ales ca mie mi se pare varsta asta de aproape doi anisori foarte obositoare,cel putin asa este Alexia,face tot ce ii spun eu sa nu faca,l-a luat pe nu in brate.
    Chiar imi doream sa cunosc mamici cu copii de varsta Alexiei sa aflu si alte opinii,pt ca uneori ma gandesc ca numai Alexia e asa incapatanata.

Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    noi am trecut de faza lui "nu" simplu....acum suntem la "nu place"....nimic nu ii mai place,nu mai mananca nimic,daca nu ii faci pe plac urla si se isterizeaza....daca ti-as spune cat de cuminte si ascultatoare era pana la 1 an si 3 luni ai zice ca vorbesc de 2 copii diferiti.....stiu ca e perioada asta a lor pana la 3 ani dar cateodata ma termina....

Membru inregistrat la
    24.11.2009
    Postari in forum
    422
    Da,pai si noi zicem pe langa nu,"nu vleau",nu pace",etc.Folosim deja cate doua trei cuvinte in propozitii.
    Si ea se enerveaza cand nu i se face pe plac,dar din fericire probleme cu mancarea inca nu am avut pana acum.
    Si pe mine ma oboseste f mult,mai ales ca ea nu se joaca singurica,se joaca numai daca ma joc eu cu ea,si prefera sa stea numai cu mine,uneori trebuie sa o pacalesc ca sa ramana cu tatal ei cat am eu treaba.

Membru inregistrat la
    24.11.2009
    Postari in forum
    422
    Mai are obiceiul sa escaladeze mobila,scarile scaune,etc,si trebuie sa fiu mereu cu ochii pe ea.Eu una sper ca dupa trei anisori incolo,cum spuneai si tu sa se mai linisteasca putin,sa isi gaseasca activitati de hjoaca in care sa nu ma implice tot timpul pe mine.

Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    A mea se juca foarte mult singurica dar de cand e mama mea cu noi sa ma ajute nu mai vrea decat insotita sa se joace si daca s-ar putea numai in brate....cand e vorba de tati insa nu sunt probleme..e preferatul ei

Floricica Cu Vechime DianaL's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2007
    Postari in forum
    5.697
    Dragele mele, exista un topic cu mamicile de iunie 2008
    Nu mai suntem bebici mici, suntem copilasi voinici! Din panerul verii 2008

Va rog continuati discutiile aici, alaturi de mamici de iunie si nu numai.
    Va multumesc!

Acest topic va fii inchis!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari