Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice teodorabia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2006
    Postari in forum
    594
    Reusiti sa mergeti la cumparaturi,sau sa plecati la plimbare numai cu copiii?Acest lucru este o mare problema pentru noi.Caruciorul nu-l mai vrea cea mica,daca o iau in brate pe ea vrea si baiatul.Voi cum procedati?

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    si eu ma descur fff greu...David nu mai vrea in carut...si afara merge ce merge si apoi cere in brate...
    il stresam pe tati cu telefoanele ca sa ne cumpere ce avem nevoie..
    la sfarsit de saptamna mergem la supermarket cu totii...ii place in caruciorul cu masinutza de acolo.

mischa2000
    Guest
    raluca nu a vrut niciodat ain carut ... dar am purtat-o in marsupiu ... am avut si noroc ca era usoara ...
    caruciorul l-ai intors cu fata la lume ... ? poate vrea asa ...

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    noi nu am avu probeleme astea...si aum la ,5 ani sta incarucior si scaunl de masina cu placere.iar cand nergem la hopin il punem in carucior speciaol ptr copii si tra mult ii place.....dar asa cu 2 cred si eu ca e greu...nu te pate ajuta nimeni?....

Membru inregistrat la
    04.11.2006
    Postari in forum
    594
    Cu scaunele de masina nu am avut probleme,fiecare cu al lui,problema este ca nu cea nica cand il,vede pe baiat numai vrea sa stea in caruciorul de la magazin,daca este din cel cu masinuta,ma trezesc dupa scurt timp ca nu-i mai trebuie,si vrea in brate,sau sa mearga pe jos.Raul nu pleaca de langa mine si nici nu pune mana peste tot,in schimb Flavia face cat 3 copii mici care le dai drumul sa devasteze.

Membru inregistrat la
    04.11.2006
    Postari in forum
    594
    L-am intors,degeaba,nici Raul nu a stat in carut dupa ce a invatat sa mearga.Si ce este de ras ,este atunci cand merg cu ei separat nu am probleme,sunt ascultatori.

Membru inregistrat la
    04.11.2006
    Postari in forum
    594
    Si noi il stresam pe tati cu cumparaturile,dar imi doresc sa vina clipa sa mergem si singuri,ca tati nu are timp prea mult de plimbare.

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    Noi mergem din fericire cu tati la cumparaturi in hipermarcket, Niko sta 10 min in carut apoi 10 la mine in brate si tot asa...nu are stare deloc, iar in cursul saptamanii cand mai am nevoie de ceva sa cumpar , am magazinul aproape si o iau ori cu tricicleta ori in brate...mai merge si pe jos dar nu mult.

Floricica Debutanta madeea's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2008
    Postari in forum
    905
    cu bebe in carut in port bebe sau lasat evetual vreo 15 min cu matusa sau altcineva si venim repede pt ca avem market aci langa casa aproape...pe fuga asa..si mereu iau si butoiul de 5 l de apa si restul sacoselor vai...daca mai e si ea in port bebe ajung acasa cocosata

Floricica Nou Venita diaconescu gina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    1
    e groaznic! ba vrea in carut, ba vrea jos sa-l impinga.nu reusesc nicicum sa-l fac sa stea potolit. incerc sa-l las cu mama cand plec la cumparaturi

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    eu am noroc ca-mi mai sta totusi in carut,bine mai are si ea toane.. dar daca plec la cumparaturi nu o iau din carut ca apoi nu mai vrea inapoi si nu ma pot descurca ,ii cumpar o jucarie sau o carte saui chiar un pliant ii dau in mana si mai uita .......o iau cu mine peste tot .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari