Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime stassyia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    7.818

Mamici, burtici si aspirante din Cluj-cap 4

Fetele, bine v-am gasit in casa noua, sa dea D-zeu sa umplem acest capitol numai cu vesti bune si multe nazdravanii ale micutilor nostri.

Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    7.818
    am crezut ca voi reusi sa fac casuta frumoasa, cu prezentarea mamicilor si bebicilor care "locuiesc" aici, dar uite ca situatia e de asa natura ca nu s-a putut.
    din pacate , noi inca suntem in spital, slava Domnului Iris e mai bine, varicela gata, a trecut, a ramas doar cu raceala asta, dar e aproape vindecata si ea....sper sa nu se "declanseze" astmul sa mai avem ce trage....

pe sfarsitul saptamanii mergem acasa, abia astept.....

Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    7.818
    azi a stat cateva ore sotul cu ea si am fugit la control. Lisa mea draga e mare deja, are 1700 gr...e o nazdravana , tot timpul in miscare:))

incet incet se apropie sorocul si am niste emotii...mi-e tare frica de operatie, cu cat citesc mai mult , cu atat ma sperii mai tare.

Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    7.818
    acum am niste arsuri horror, nu pot sa mai dorm si-am zis sa imi ocup timpul cu ceva.....

era sa uit! inainte sa ies tin si eu sa felicit viitoarea mamica de bb 2. Felicitari Bia, sa ai sarcina usoara si un bebic sanatos!

Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    7.818
    v-am pupat fetelor, sper data viitoare sa intru de acasa, cu toate c-o sa imi fie din ce in ce mai greu, mai ales ca la sfatul medicilor o s-o retagem pe Iris o perioada de la gradi. asa ca, cu ea acasa, timpul meu va fi tot mai limitat....

princess
    Guest
    Bine v-am gasit!
    Ma bucur ca Iris e mai bine si ca bebe a crescut, maine vreau sa merg si eu la control. Ce dr o monitorizeaza pt astm? Ca am si eu 2 prietene cu copii care au aceeasi problema si au tot schimbat medici pana acum cand au gasit unul de care sunt multumite...
    De ce ti-e frica de operatie ca mie imi place ca imi face din nou cezariana:) La prima nastere cum a fost?

Bia cum te simti, da ceva semne sarcina? Cu Antonia ti-a fost rau?
    La mine a fost mai grea prima sarcina decat a doua desi la amandoua am avut disgravidie... si a fost nasol de tot.

Ce faceti azi de 1 dec? La noi e program normal, cred ca diseara mergem la tati la servici sa vedem de acolo artificiile si sa nu stau jos in centru sa ne calce toata lumea in picioare, Sara abia asteapta.

Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    7.818
    pe Iris pt astm o monitorizeaza Sosa Ioana. am mai fost si la Panta Chereches de la Pedi 3, mi-a fost recomandata, dar mie nu mi-a placut de ea.

Sosa ce sa zic, e cat de cat ok. mi se pare ca stie ce face, cu noi s-a purtat mereu super, mi-a raspuns mereu la telefon si ma primeste de fiecare data la spital s-o vada pe Iris....

Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    7.818
    wow, nu ti-e frica de operatie??? mare lucru....eu si mor de teama....urasc interventiile chirurgicale....si asta e o operatie majora, cu multe riscuri.....

eu dupa-masa primesc liber , vine sotul sa stea cu gazuca in spital. cred ca merg acasa sa ma odihnesc. si poate apuc sa beau si-un suc cu prietenele mele...

princess
    Guest
    Mi se pare simplu cu cezariana mai ales ca stiu la ce sa ma astept. Tie de ce iti face ceza acum, asa ai nascut si prima data?
    Si una din prietenele mele a mers o vreme la Sosa, acum se duc amandoua la Sorin Man care e la spit. de copii pe Motilor si zic ca e ok.
    Odihna placuta azi, sper sa ajungeti in curand acasa in formula completa!

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    buna fetelor!!!
    Luminita multa sanatate micuteti tale...!!!!!si tie multa sanatate si sa ajungi cu bine la termen!!!
    Princess eu am avut greturi si stari de voma in permanenta....pana la 4 luni jumate!!!!a fost horror...acum mancam ,apo fuguta la toaleta...oriunde mergeam ma lua raul si cine stie pe unde imi venea sa vomez!!!apoi au inceput arsurile....le stingeam cu lapte...mult lapte!!!!
    acum ma simt bine deocamdata....putin mai mancacioasa...dar in rest sunt ok....vom vedea de pe la 8 saptamani incolo!!!!
    va doresc o zi de 1 decembrie frumoasa,chiar daca vremea nu ne este pe plac!!!

Floricica Avansata roxy31's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2010
    Postari in forum
    1.942
    buna fetelor si bine v-am gasit in noua casuta multa sanatate tuturor si bebeilor nostri ,noi de 1dec am fost la alba iulia dar a fost vreme f rea si a plouat toata ziua,acuma asteptam mosul apoi miercuri mergem si noi inapoi in spania apoi o sa am mai mult timp sa intru mai mult,...vam pupat si sa va aduca mosul tot ce va doriti si multa sanatate...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari