Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest

Gradinite particulare in Constanta

buna fetelor. intr-un alt topic va intrebam ce stiti despre gradinita 42 din Cta.intre timp l-am inscris acolo,doar ca as vrea sa il dau totusi la o gradinita particulara . de reclama isi fac toate reclama doar ca si-o fac singuri.eu as dori o parere de la mamici, o parerea reala. ms.

mada_lyna
    Guest
    am revenit pe subiect.de data asta, stiu cateva informatii si vi le impartasesc. am fost sa vedem azi 2 gradinite. prima a fost o gradinita bilingva germana-romana. kinder classe se numeste.
    mi s-a parut f inghesuita,curtea (f mica) plina de ciment,un scaun pe care tronau 1 scrumiera si niste cafele,tigari etc.
    patroana,care lucreaza si la stat,o persoana destul de rigida, pe sistemul vechi de stat.
    parterul unde erau niste copilasi lasati in vara,de mai multe varste la gramada.
    nu mi s-a permis sa vad dormitorul ,motivandu-mi:pai e un dormitor cu patuturi de copii,ce poate fi iesit din comun??? probabil mizerie, mic inghesuit etc.
    cand a vrut fi-miu sa se descalte pt a intra si el printre copii,i s-a spus: pai esti doar in vizita!!!uau...asa o crede ea ca l-ar putea atrage. a,plus aveau o masa pe care zacea o farfuriuta murdara. masa era in acelasi loc cu locul lor de joaca. nu am mai stat sa vad toaletele.
    a doua gradi, era baby genius. super faina. patroana ,o tipa pe la 35 ,f deschisa si cu aceleasi "idei" ca si mine.
    este intr-o vila cu parter si etaj,intre ele o scara ffff ciudata( este in spirala cu trepte ingusteeeeee). la parter au toaletele(fff curate) hol si un birou pe care il transofrma in camere. plus 2 dormitoare( unul nu e gata inca).dar cel existent, are patuturi incastrate in perete,fff misto. asternuturi curate . impresia 10/10.
    la etaj o camera cam micuta pt joaca,curata si intesata de jucarii. erau acolo copilasi ffff mici(una mica mergea inca taras,altul inca se clatina). urmeaza sa mai faca inca un dormitor la etaj si o sala de curs. predare in lb engleza,pt cei mai maricei.
    ce nu mi-a placut a fost scara(deloc) si curtea care e fff mica ,acolo e doar un balansoar).

a,si fff important. m-am dus inopinat acolo,pt ca ma dusesem anuntata la cea de mai sus si apoi la asta pt ca era prin zona cu prima.

deci,plusuri ar fi: educatoarea fff flexibila si cu aceleasi idei de a gandi ca si mine(in ceea ce priveste cresterea copiiilor) ,e fff curat si au si un educatoarea care a facut fac de psihologie
    minusuri- spatiul e cam mic afara
    tariful e de 175 euro dak il tii pina la ora 17,creste pt mai mult. nu stiu dak include mancarea,voi posta zilele viitoare,caci voi suna iar.si voi intreba si tarifele pt program scurt.

zilele viitoare mai vizitez si altele,tot inopinat,k asa cu programare ,baga "mizeria sub pres"

mada_lyna
    Guest
    va mai pot da niste tarife pt urmat gradinite:(asa cum mi-au fost comunicate prin raspuns la emailuri)
    - adia kindergarden: "Tariful in program prel. E de 800lei.Acest tarif include 3mese,optionale de dans si desen si programul educativ"
    - mini london: "- program incepand cu ora 07:00 pana la ora- 12:00 , cu mic dejun inclus la
    pretul de 600 lei.
    -program incepand cu 07:00 pana la ora- 13:00 cu mic dejun si pranz inclus
    la pretul de 700 lei.
    -program incepand cu ora 07:00 pana la ora- 17:00 cu mic dejun,pranz inclus
    si programul de somn la pretul de 800 lei.
    -program incepand cu ora 07:00 pana la ora - 19:00 cu toate mesele incluse
    si program de somn la pretul de 900 lei.

-hello teddy "taxa pentr programul prelungit pana la ora 17 este de 700 de lei" avand reduceri in aceasta perioada

Floricica Nou Venita cristinica24's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2008
    Postari in forum
    10
    Citat Postat de mada_lyna Vezi mesajul
    va mai pot da niste tarife pt urmat gradinite:(asa cum mi-au fost comunicate prin raspuns la emailuri)
    - adia kindergarden: "Tariful in program prel. E de 800lei.Acest tarif include 3mese,optionale de dans si desen si programul educativ"
    - mini london: "- program incepand cu ora 07:00 pana la ora- 12:00 , cu mic dejun inclus la
    pretul de 600 lei.
    -program incepand cu 07:00 pana la ora- 13:00 cu mic dejun si pranz inclus
    la pretul de 700 lei.
    -program incepand cu ora 07:00 pana la ora- 17:00 cu mic dejun,pranz inclus
    si programul de somn la pretul de 800 lei.
    -program incepand cu ora 07:00 pana la ora - 19:00 cu toate mesele incluse
    si program de somn la pretul de 900 lei.

-hello teddy "taxa pentr programul prelungit pana la ora 17 este de 700 de lei" avand reduceri in aceasta perioada
    Buna Madalina,
    La Hello Teddy ai idee cat costa programul normal, pana la ora 12-13? Gradinita e ff aproape de mine si e super frumoasa de afara. Inauntru n-am fost.
    Mersi, Cristina.

mada_lyna
    Guest
    buna. uite,gand la gand. azi am fost si am vizitat-o. e superrrr.o sa il inscriem la aceasta gradi mai mult ca sigur. ca si tarifemi s-a spus asa: pina la 12 fara prinz,500 lei, pina pe la 13 cu prinz e 600 si 750 pina la 17 . toate includ si micul dejun,ore de engleza si dans. iar in interior,ce sa zic??e faina rau.e deschisa de vreo 3 luni si e f curata,spatioasa.
    are la parter loc de joaca si o bucatarie,din bucat se iese in curte care e mare fata de ce am vazut eu,cu leagane si chestii pt afara. la etaj 2 dormitoare,sau 3 ,nici nu mai stiu precis,ff curate aerisite,cu patuturi de-alea de plastic ce se pot pune unele peste altele,cu saltele, au incalzire in pardoseala(ceea ce super fain), scara interioara are partial mocheta sa nu alunece, sali de curs (sau cum s-or numi). meniul destul de ok. se aduce in sistem catering de la fostul restaurant "Privighetoarea", constand in supe/ciorbe si felul 2,fara oua( fierte sau prajite) ,fara peste si ciuperci(probabil de teama unor alergii). noi am mers acolo neanuntati(ca de altfel peste tot) si erau in curte educatoarea si vreo 2 ingrijitoare la vreo 6 copilasi. acum vara sunt mai putini.grupele sunt de maxim 15 copii. au sistem de supraveghere prin internet pt parinti, sunt supravegheati de ingrijitoare cand dorm,mananca urca-coboara.
    una peste alta este cea mai ok pe care am vizitat-o si la banii astia. noi stam la Far si e si cea mai aproape,excluzand-o pe aia de le Anda,respectiv Casuta din padure,care nu e pt buzunarul meu.

mada_lyna
    Guest
    apoi am vizitat-o pe Adia Kindergarden. o ciudatenie de gradinita, cu o singura toaleta(cel putin la parter,sincer nu mi s-a raspuns dak mai sunt altele). in aceasta toaleta erau 2 calorifere ruginiteeeee, un singur closet. si am intrebat-o pe patroana/directoare ce-o fi: pai si dak vor 2,3 sau 5 copii sa-si fara nevoile,unde se duc???pai....se tin pe ei.pai si dak nu pot??se intampla si accidente....waaaawwww.
    apoi,erau niste trepte ale caror margini s-au desprins iar acele bucati erau puse pe trepte,unele peste altele,fix cat sa isi arunce copiii in cap cu ele...
    mancarea o fac ei,nu stiu cum si cat si ce. nu au asistenta,doctor.dak ea,adica patroana direct,ii vede (si aici citez)" calduti,abatuti"suna la parinti si dak acestia ii spun k n-are nimik copilul lor,ea ii tine.dak patesc ceva(incep sa tuseasca,sa l ecurga nasul) ii doftoriceste ea cum stie. ca bani,600 lei pina la prinz cu prinz inclus(probabil nu merge fara) si 800 pina la 17.

mada_lyna
    Guest
    ieri am vizitat-o pe "Micul Regat". se afla la Victoria,intr-un bloc de apartamente.pe 2 etaje . mititica ,numai curtea avea vreo 3 mp. aveau un perete scorojit(zicea direct.k l-au scorojit copiii). in rest ,ca aspect destul de ok.ce nu mi-a placut deloc a fost k am intrebat-o de la ce ora pot aduce copilul si la cat il pot lua. dimineata dupa 7:30 e cineva acolo .dar dupa amiaza la ora 17 fix. "pai si dak sunt in trafic?"- pai asa,o data ocazional,intamplator merge dar programul se termina la 17 si trebuie sa ti-l iei la acea ora. deci,dak am serviciul pina la ora 17 cum sa ajung la gradi la aceasi ora??si chiar dak as pleca de pe la 16:45 se poate intampla sa fac pana,sa fie ambuteiaje sa mor p drum,ce fac cu cupilul?? deci,pica si asta.plus k tipa mi-a prezentat doar partea de imbunatatiri si nimic legat de educatie.

mada_lyna
    Guest
    am uitat.un plus pt gradi Adia Kinder. ar fi ca exista o curte ff mare ,spatioasa si cu gazon,si ceva ciment,dar oricum gazon. pe nicaieri n-am vazut decat ciment, unele au mocheta sau covoarea de spuma . si patuturile sunt ok,in sensul k au margini inalte si nu pot cadea din ele . Robert al meu se foieste mult in somn si e posibil sa cada din paturile astea mici k al nostru e mare rau si are loc sa se invirta.

Floricica Nou Venita floricika23's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    115
    fetelor de gradinita Nasturel de pe b-dul 1 mai sau sos. Mangaliei stiti ceva??? tarife, conditii???

Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508
    Campanie umanitara de Craciun

Dragele noastre,

Prin bunavointa catorva dintre mamicile din comunitatea noastra, dar si a unora dintre colegele noastre de birou am reusit sa strangem cateva hainute si jucarii pentru copiii defavorizati pe care am vrea sa le donam in preajma Craciunului.

Sunt numai cateva si am vrea sa strangem cat mai multe de aceea va solicit ajutorul in acest demers. La fel ca si in trecut am vrea sa le ducem la Valea Screzii pentru ca acolo sunt multi copii care au nevoie de tot ajutorul nostru. De aceea va rog daca puteti si doriti sa contribuiti la campania noastra, asteptam coletele voastre la sediul din B-dul Pierre de Coubertin, Nr 3-5, Sector 2, Bucuresti.

Mamicile care sunt din Bucuresti le pot aduce personal sau ne putem intalni undeva in oras pentru a le prelua.

Haideti sa ne unim si impreuna sa le oferim acestor copii o mica bucurie de Craciun!

Floricica Nou Venita MamideBebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2014
    Postari in forum
    1
    Buna ziua mamici...am citit acest "articol" si vreau sa va spun cu o mareee parere de rau ca este FOARTE ADEVARAT!! Noi am fost la aceasta gradinita...am stat cateva luni dar am plecat fff dezamagiti..la inceput totul a fost ok dar pe masura ce trecea timpul am observat ca suntem mintiti,copilul bruscat...nu ai cu cine sa vorbesti. Patroana este o fetiscana fara experienta,nu are copii si nu stie ce e bine pt copii vrea doar business si atat...angajatele de acolo sunt in mare parte cunostine de ale ei,femei fara experienta care nu stiu decat sa tipe si sa vb urat cu copiii. Eu am inregistrari de acolo si am ramas stupefiata cand am auzit cum vb doamnele ingrijitoare cu copiii...un exemplu: "te-aic....t pe tine ma?" sau..."fata ce dracu plange asta asa...poate moare". Va rog frumos sa ma credeti ca nu as avea de ce sa mint,m-am dus cu inima deschisa acolo,mi-a placut tare mult dar dupa ce copilul meu a venit acasa si mi-a zis k a fost trasa de par si de urechi(plus ca venea cu vanatai pe manute) copil de la cresa ca sa ma intelegi,am si facut efortul sa ii luam un ursulet cu microfon si dupa ce am mai si auzit cum se vb cu copiii am fugittt....!! Nu aveti ce cauta acolo...pacat de acel loc frumos si cu potential.dar din cauza patroanei a ajuns "o duzina"!! Nu va lasati copiii in urlete,barfe si rautate...altceva nu e acolo..parintii care cu adevarat s-au implicat ma inteleg perfect!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari