Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest

Gradinita nr.42 din Constanta

in primul rand vreau sa va zic ca pur si simplu nu imi vine sa cred ca postez acum acest subiect. parca mai ieri intram sa vad cum a mai crescut bebelusul meu dar in burtica mea.parca mai ieri cumparam scutece nr.1 ....ce a trecut timpul.....
    si revenind:
    acum ne interesam de gradinita cu program prelungit pt RObert . e vorba de gradi nr.42 /Constanta.
    este cineva pe forum care are copilasul la aceasta gradi? imi puteti spune cate ceva? am vorbit cu Directoarea,pare o femeie capabila si descurcareata.
    m-ar interesa mancarea,activitati, daca va vin copiii bolnavi (fff des), etc.tot ce imi puteti spune.cum sunt educatoarele,care sunt cele mai placute.am vazut acolo o educatoare care nu prea mi-a placut,asta la prima vedere(e posibil sa ma insel).
    merci tuturor!
    Modificata de mada_lyna; 26.02.2012 la 15:14:34.

mada_lyna
    Guest
    ceea ce mi-a placut ,in afara de faptul ca au bucatarie proprie, a fost faptul ca poti duce cupilul incepand cu ora 06 dimineata si il poti lua pina in ora 18. caci dak ai servici incepand cu ora 8,n-ai cum sa te descurci sa il duci pe copilas la gradi si sa si ajungi la locul de munca tot la ora 8(asa cum cica se deschid toate gradinitele).

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    madalyna care este gradinita nr 42?
    am cautat pe net..
    am gasit site-ul oficial
    http://scoli.didactic.ro/gradinita-c...nr42-constanta
    sincer daca performatele lor sunt asa de "ordonate" cum este site-ul si dotarile, eu zic ca merita.
    cat despre copiii bolnavi de obicei al gradinitele cu program prelungit, parintii ii mai aduc bolnaviori din simplul motiv ca nu au cu cine sa ii lase, depinde numai de doamna asistenta cat de bolnavi sunt.
    am auzit de cazuri in care ii aduceau sub tratament, ma refer la antibiotic, nu la un siropel de tuse...
    mie mi-a placut ce am vazut pe site...
    Modificata de roxy29; 26.02.2012 la 15:23:26.

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    cand mergeti..din toamna urmatoare nu?
    la fel si noi...primul an va fi greu, dar crestem noi mari:)
    la noi la gradi ii puteam aduce de la 7 pana la 18.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Si eu sunt in cautarea unei gradinite cu program prelungit pt Eliza si Rares in Constanta.Ne mutam aici in vara.Am inteles ca inscrierile se fac prin iunie-iulie.E adevarat?

mada_lyna
    Guest
    eliza,la aceasta gradi se fac inscrierile incepind cu luna iunie(sf.lui mai mai precis).dupa ce se definitiveaza situatia cu copiii de clasa 0.
    azi mergem la targul organizat de aceasta gradi,targ de martisoare. sa se obisnuiasca cu muuuuulti copilasi.o sa tot mergem,sa cunoasca educatoarele.

mada_lyna
    Guest
    eliza,in ce cartier,zona,va veti muta?

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Mada, habar n-am.Apropo, numele meu e Monica, Eliza e fiica-mea.Deocamdata nu stim.Avem apartament undeva pe langa Bd-ul Soveja, mai jos de Institutul de Marina (parca asta e acolo).Nu stiu cum sa-ti explic mai clar, nu cunosc bine zona.Vrem sa ne mutam de acolo.
    Cineva ne-a sfatuit sa gasim mai intai locuinta si apoi sa cautam gradinita.Noi ne gandisem invers.Mai vedem.

mada_lyna
    Guest
    Monica,cred ca intai trebuie sa gasiti gradinita ,caci sunt putine.apartamente se gasesc din plin,pt toate gusturile(nu si toate buzunarele,dar ...).

Floricica Senior luize's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    3.551
    buna, fetelor!

aveti, cumva, idee daca exista in constanta vreo gradinita la care se poate merge cu copilasii pana in 2 ani, pt socializare? stiu ca in alte orase sunt. dupa terminarea programului, timp de 1-2 ore, de doua ori pe saptamana, contra cost, copilasi care nu merg la gradi vin cu un parinte si participa la diferite activitati, specifice varstei. dar, cel mai important, socializeaza cu alti copii de aceeasi varsta.

mada_lyna
    Guest
    luize,nu stiu dak exista vreuna dar poti sa incerci sa vb cu directorul gradinitei unde vrei sa iti duci copilul. asa o sa incerc sa fac si eu la gradinita asta ,dar intai sa depun dosarul si in vara ,cand copiii nu vor mai sta numai inauntru ci si in foisorul din curte,si chiar in curte,cand nu vor mai fi atatea viroze,raceli etc,o sa mergem si noi .sper sa ni se dea voie. eu sper ca,daca snt atenta cu cine trebuie,vom si reusi.pup

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari