Surorii mele i s a intamplat,dar m am gandit ca ar fi bine sa scriu si aici sa stie mamicile sa se fereasca de asemenea dr...Transcriu ceea ce a scris ea,pentru ca ea nu are cont aici....

AM AJUNS SEARA LA ORA 22 DE LA URGENTA(dupa ce copilul meu a avut temperatua 34) LA SPITALUL DE BOLI INFECTIOASE DIN SATU MARE CU COPILUL DE 5 ANI PENTRU INTERNARE.DOCTORITA DE GARDA M A INTERNAT SI I A PUS PERFUZIE BAIETELULUI MEU.IN DIMINEATA DE 13.03 A VENIT LA VIZITA DR BROBOANA DOINA SI AM INTREBAT O CAM CAT VA TREBUI SA STAM IN SPITAL.AM INTREBAT ASTA DEOARECE TOATA NOAPTEA BAIETELUL N A DORMIT SI PLANGEA INTR UNA CA VREA ACASA.MI A RASPUNS FOARTE URAT, A ZIS ASA:

-BINE CA VENITI IN SPITAL SA VA PUNEM O PERFUZIE SI VRETI SA MERGETI INAPOI LA ********UL ALA DE CSUTAK(dansul fiind dr nostru pediatru de la particular)!

ATAT MI A ZIS SI ALTCEVA NIMIC.AM STAT SI A DOUA NOAPTE CU COPILUL IN SPITAL, BINEINTELES EU AM DORMIT PE SCAUN LANGA PATUTUL COPILULUI CA MAMA NU ARE PAT.
CAND DOAMNA DOCTOR CONSULTA COPII LE ZICE''SPURCACIUNE, HAI SA TE VAD''
ASA I A ZIS SI BAIETELULUI MEU.
UNEI MAMICI I A SPUS SA NU MAI DEA ATATA MANCARE COPILULUI CA E GRAS CA UN PORC.
ALTEIA SA I DEA MANCARE CA E TARE SLABA FETITA CA O TINE INFOMETATA.
BAIETELUL MEU PLANGAND I A SPUS CA VREA SA MEARGA CASA SI A STRIGAT LA EL ASA;

---USA E DESCHISA POTI SA PLECI ACUM DACA VREI!

A DOUA ZI DIMINEATA A ZIS CA PUTEM PLECA ACASA
A VENIT CU BILETUL DE IESIREPE CARE SCRIA '''MAMA INSISTA DE EXTERNARE''
VREAU SA MENTIONEZ CA EA N A MAI VORBIT CU MINE DESPRE PLECARE DECAT , ATUNCI CAND AM INTREBAT O CAT TREBUIE SA STAM IN SPITAL.
CAND MI A DAT BILETUL MI A SPUS SA NU MAI VIN CU COPIUL LA EA SA PLEC LA PARTICULAR.
NU MIA SPUS DE CE, EU NU AM AVUT NICI MACAR UN CONFLICT CU EA.
DIN CE MI A SPUS PRIMA ZI DESPRE DR CSUTAK AM INTELES CA II ERA CIUDA CA AM APELAT LA DANSUL.
DR CSUTAK ESTE IN PENSIE, IAR EU FUSESEM LA DANSUL LA CABINETUL PARTICULAR.
AM FOST 6 MAMICI IN SALON SI CU TOATE A VORBIT FOARTE URAT, NU POT SA SPUN CA A AVUT CEVA PERSONAL CU MINE.