Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime redroserou's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114

Copiii lui MAI 2008 (37)

Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e Dragoste.

03.05.2008- Stefano (mami Veronica)...user lumimada

05.05.2008- Yanis Andrei (mami Simona)...user simonette.k

06.05.2008- Alon (mami Corina)...user corinabb

07.05.2008- Sebastian-Andrei (mami Andreea)...user andreeafarcasiu

07.05.2008- Brahim (mami Linda)....user linda_y

09.04.2008- Kevin (mami Violeta)...user violetatoronto

10.05.2008– Maria-Karina (mami Gabriela)...user mariakarina

11.05.2008– Daria-Cristina (mami Alina)...user dariutza2008

12.05.2008- Tudor (mami Corina)...user corinap

14.05.2008- Titus (mami Luciana)...user lusien

15.05.2008- Dragos-Mihai (mami Claudia)...user claudia_

17.05.2008- Amina Maria (mami Liliana) si bebe mic Salma -Ioana nascuta pe 5.01.2010...user hubi bubi

17.05.2008- Iris Antonia (mami Luminita)...user stassyia

18.05.2008- Mihai (mami Mihaela) ...user mela.sava

19.05.2008- Robert Stefan (mami Oana) ...user d.oana

19.05.2008- Tudor Ioan (mami Gratiela)...user gratioasa

20.05.2008- Roberta Maria (mami Oana)...user onutel07

22.05.2008- Daria Maria (mami Anca)...user aaanca

22.05.2008- Delia (mami Aura)...user redroserou

22.05.2008- Eduard Stefan (mami Alina)....user creolina

23.05.2008- Tudor Luca (mami Diana)...user diana19happy

23.05.2008- Arwen (mami Alina)...user Alyedmonton

25.05.2008- Daria Elena(mami Laura)...user lauramaria

26.05.2008- Stefan-Victor (mami Diana)...user dianadulcica

27.05.2008- Alberta-Elena (mami Anastasia)...user nastenka

28.05.2008- Stefania (mami Simona) si bebe mic Teodora nascuta pe 07.04.2010...user simonikka

28.05.2008- Samyr (mami Simona)...user amona

29.05.2008- Bianca-Gabriela (mami Marina)...user marinavisovan

29.05.2008- Leoni-Elena (mami Lavinia)...user leoni

29.05.2008- Noemy-Cristiana (mami Liliana)...user ghergulescu

30.05.2008- Yanis-Andrei (mami Fiorella)...user larisa2000

31.05.2008- Catalin Marian (mami Mihaela)...user mihaelaciocoiu

"CUPLURI"

Daria (aanca) Tudor (corinap)
    Amina (hubi bubi) Tudor (gratioasa)
    Iris (stassyia) Luca (diana19happy)
    Arwen (alyedmonton) Robert (d.oana)
    Roberta (onutel07) Samyr (amona)
    Delia (redroserou) Kevin (violetatoronto)
    Leoni (leoni) Catalin (mihaelaciocoiu)
    Stefania (simonikka) Stefan (dianadulcica)
    Daria (lauramaria) Stefano (lumimada)
    Alberta (nastenka) Yanis (simonette.k)
    Bianca (marinavisovan) Eduard (creolina)
    Noemy (ghergulescu) Yanis (larisa2000)
    Daria (dariutza2008) Mihai (mela.sava)

Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Va doresc la toata lumea multa sanatate, copilasi, mamici, tatici, bunici.....

Imi place ca incep acest capitol de ziua dragei noastre mamici Simona, mami de Samyras.

La multi ani Simona!

Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Deci, sotul meu e acasa in concediu medical, e bine deocamdata...si speram sa nu mai faca aceste crize niciodata...numai D-zeu stie acum daca acest episod se va mai repeta sau nu....
    Oricum odata "capatat" acest sindrom din cate am citit poate reveni la o luna, doua, ani sau rar niciodata, sa speram ca noi vom face parte din cea mai buna categorie...
    Doamne Ajuta!

Floricica Senior dianadulcica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.10.2007
    Postari in forum
    3.533
    Salutare!!
    Dupa o absenta indelungata revin si eu pe aici dar inainte sa va povestesc despre noi, vreau sa ii urez sarbatoritei de azi, mami de Samyras, multa multa sanatate, bucurii si tot ce-i mai bun in viata! Un copil sanatos si norocos, un sot iubitor si multa fericire si armonie in casa!!

Si cu mare intarziere ii urez si Simonei de la Brasov La multi si fericiti ani, cu sanatate, bucurii si impliniri. Sa-ti fie fetele sanatoase, norocoase si la fel de cuminti, iar voi sa fiti sanatosi ca sa le puteti creste frumos!

Membru inregistrat la
    02.10.2007
    Postari in forum
    3.533
    Mai intai sa va spun ca am fost in concediu de odihna pana ieri. De fapt trebuia ca abia de luni sa ma intorc la serviciu dar m-au chemat ptr ca era f mult de munca si drept urmare am stat pana la 1:30 azi-noapte la serviciu.
    Acum sunt, cum altfel decat ZOMBI!!

Membru inregistrat la
    02.10.2007
    Postari in forum
    3.533
    M-am relaxat citind din urma, am vazut ca au mai fost mamici bolnave (Simo cu durerile acelea mari de mana), copilasi la fel (nu-i mai enumar ca sigur uit pe cineva) si chiar si tatici bolnavi (Aura, multa sanatate ii doresc sotului tau!).
    Drept urmare doresc tuturor, din toata inima mea, sa fie sanatosi si sa nu se mai imbolnaveasca niciodata!

Floricica Cu Vechime stassyia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    7.818
    La multi ani simona draga!!!!!!!
    Sa fii cea mai fericita femeie din lume azi, cea mai iubita, cea mai rasfatata!!!
    Te pup cu drag!

Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    7.818
    Iris se simte mai binisor acum, a facut pneumonie pana la urma, am avut cateva zile de cosmar, a fost greu, dar a trecut. sper. la pranz o duce tati la control, sper sa primim vesti bune.

in rest, toate bune, bebita mic creste, maine ajung si eu la analize, ca cu Iris asa varza nu mi-a ars de mers la dr.....sunt epuizata rau, ma simt la fel de rau, dar nu mai am mult de tras....sper...:)))

am de lucru o gramada, asa ca va las.....

PS multumesc pt urarile de ieri, sunteti dragute. sunt happy ca am primit in dar ce mai buna "prietena " a unei femei: masina de spalat vase. azi vine instalatorul sa mi-o monteze...abia astept.....

Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    7.818
    Aura ce s-a intamplat cu sotul tau? ca am ramas mult in urma la capitolul trecut....
    sper ca nimic grav....
    te pup si va doresc multa sanatate!

Membru inregistrat la
    02.10.2007
    Postari in forum
    3.533
    Acum sa va zic despre noi...
    Stiti ca am fost in spital cu Stefan, perfuzii, chin, nebunie...
    Duminica seara, mai precis pe 4 iulie iarasi a facut caca cam moale si i-a venit sa vomite dar s-a calmat si n-a mai vomitat. Duminica spre luni noaptea n-am inchis un ochi pazindu-l si tresarind la fiecare miscare si stand cu urechile ciulite sa aud daca cumva face diaree. Am intrat intr-o panica si eu si sotul, vecina cu isteria.
    Drept urmare, prin niste pile si interventii am reusit sa facem o programare la G. Alexandrescu la Bucuresti, la un prof. dr. Oraseanu Dumitru il cheama.

Marti dimineata plecam spre spital... ma rog...ne primeste, il consulta, il vede cam agitat pentru ca Stefan de cand am intrat in cabinet a urlat continuu ca nici nu ma puteam concentra sa ii povestesc la dr tot istoricul.
    S-a chinuit sa il consulte si a zis ca la o prima vedere nu ar avea ceva probleme grave dar a zis ca i se pare ca este cam agitat, mult mai agitat decat un copil normal. I-am spus ca asa a fost mereu, ca nici acum nu doarme noaptea intreaga si ca ni se pare cam slabut, ca nu are pofta de mancare si banuim ca are si sistemul imunitar cam slabit luand atatea antibiotice (de 3 ori intr-o luna jumatate).
    Ne-a zis ca probabil este si f rasfatat acasa, ca ii facem toate poftele si trebuie sa incepem sa il educam ca el intelege si sa ii impunem niste limite si daca nu reusim noi sa il aducem pe calea cea buna sa apelam la un psiholog.
    Apoi in legatura cu faptul ca este slabut (sub grafic) a zis ca fiind atat de agitat nici nu se poate sa fie f grasut si uitandu-se la noi ca suntem si mai subtirei, sa nu avem pretentia sa fie gras.
    I-am explicat ca pe mine nu ma incanta sa fie gras dar sa stiu ca se alimenteaza echilibrat. I-am zis ca e f mofturos la mancare iar cu o zi in urma nu mancase decat un ou si o bucatica de tarta.
    Mi-a scris pe reteta ca diagnostic "Anorexie nervoasa" si mi-a dat sa ii dau 10 zile Multisanostol 5 ml/zi si sa ii dau Peritol 1 ml dimineata si 1 ml seara timp de 21 de zile, apoi sa fac pauza 7 zile si sa ii dau inca 21 de zile.
    I-am povestit ca am mai avut o incercare cu peritolul cand era mai mic ptr ca era f agitat si mi-a zis pediatra sa ii dau 5 ml dar ca l-a agitat si mai tare. Cand a auzit, a spus ca i-am dat ff mult (desi eu i-am dat atunci doar 3.5 ml ca mi-a fost teama sa ii dau chiar 5).
    Ma rog... ne-a dat o lista cu analize pe care sa i le facem printre care imi amintesc: exudat faringian, hemograma, imunograma, calciu, glicemie urocultura, coprocultura, coproparazitologic... astea mi le amintesc dar au fost mai multe.
    Ieri a fost sotul la Buc cu rezultatul si au iesit bune analizele mai putin exudatul : are streptococ C si glicemia putin de tot mai mica decat ar trebui.
    Pentru streptococ ii da augumentin si parca a mai zis sotul sa ia penicilina V dar nu stiu amanunte ca am vb prin tel iar azi-noapte n-am mai avut chef de discutii nici el nici eu.
    Oricum, Stefan e mult mai bine, a inceput sa manance zici ca e termita, toata ziua zice "papam-papam" si chiar mananca.
    Eu de joi seara saptamana trecuta pana alarteieri am fost la mama la tara si m-am mai relaxat cat de cat. Stefan a mancat f bine si a dormit la fel. Numai ca sunt paranoica cu caca. Cum face caca ma ia cu transpiratii pana vad cum a facut si tot timpul mi se pare ca e prea moale. La tara la un moment dat a facut mai mult si mai moale si m-am speriat si l-am bagat pe orez fiert si saprosan cu calciu carbonic si uscatele. A mancat saracu de vreo 5 ori orez...ma si mir ca alta data nu s-ar fi atins de el.
    Acum e bine, inca mananca bine doar cu somnul e mai agitat poate si ptr ca e f f cald.
    Ma rog la Dumnezeu sa fie bine in continuare si sa scapam si de streptococul ala despre care nu stiu prea multe si nici nu stiu daca vreau sa ma informez ca apoi dau in alta paranoia

Membru inregistrat la
    02.10.2007
    Postari in forum
    3.533
    Lumi, imi pare rau sa aud de gaza ca afost asa bolnavioara. Offf sper ca atunci cand se mai maresc sa nu mai fie copiii nostri asa de bolnavicosi.
    Sanatate si tie,ai grija de burtica si sa stapanesti sanatoasa masina de spalat vase! O sa iti fie de mare ajutor.
    Si cu intarziere va urez si eu La multi ani, sa fiti sanatosi si fericiti! [imbratisarea]

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari