Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ADINANDREEA's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.10.2011
    Postari in forum
    2

Nelamurit copii raciti

Am o fetita de 14 luni,care a inceput cresa din 5sept.,de 2sapt ii curge nasucul si tuseste mai mult pe timpul noptii,nu are febra si papa bine...pediatra spune ca are o viroza resp.si ca asta dureaza fiind primul an in colectivitate,,pina la imunizarea organismului...ii spal nasucul cu ser fz. Si ii dau un decongestional nazal....dar ii la fel....nu stiu ce as putea sa-i fac....sa nu mai tuseasca...sa se poata odihnii pe timpul noptii....si cit timp poate dura starea asta???astept sfaturi de la mamici mai experimentate ca mine...va multumesc..

Floricica Veterana patratel's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2009
    Postari in forum
    12.516
    buna dimineata mamico,

eu iti recomand din suflet aerosolii..... daca a posibilitatea de a achizitiona unul ar fi super... eu pe piciul meu nu l-am vazut racit de mai bine de un an,,.. am e putin mucos dar atat.... nu tuseste nu e infundat.... ii fac cum vad primele simtome si opresc din timp raceala.. e AUR......

iar pentru tusa poti incerca siropul FLAVITUSINde la plafar..... e o minune si ala..... multa sanatate

Floricica Debutanta lilicutza81's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    889
    heii otiiiiiiiii
    unde va mai gasesc,vechea mea gasca??

Moderator Floricica Veterana 1puimic's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    21.773
    buna adina!

si eu ti-as recomanda aerosoli si rabdare. daca medicul nu v-a recomandat ceva mai forte asta e de bine. eu am avut probleme lafel ca tine cu fetita cea mare de cand am dat-o la cresa. avea 2 ani jumate si in 2 luni de cresa nu stiu daca a fost 15 zile adunate. oricum la noi a fost mult mai rau, cu antibiotic injectabil si pana la urma s-a lasat cu o operatie de [polipi....voi stati bine! va uram sanatate si sa speram ca reusiti sa o rezolvati cu aerosoli si ceva medicamente naturiste! asteptam vesti bune!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari