Ultimele discutii din forum
    Guest
    stiu ca mai sunt topicuri cu aceeasi tema, cea a alimentatiei..."clubul bb slabi","copilul meu refuza papa"...si lista poate continua.numai aici avem 3 topicuri cu acelasi titlu..."nu mananca!"cred ca e mai ok sa va exprimati opiniile intr-un singur loc si de ce nu pe teme diverse,nu numai alimentatie...mofturile piticilor nostri sunt atat de variate...:))

Guest
    hmmmmm!si chiar n-avem niciun mofturos pe azi?[coarda] ei, ma bucur...si eu ma decla rmultumita de piticu' meu,azi...maine nu se stie:))

Floricica Avansata ioa brasov's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    1.509
    Apropo de olita si eu sunt de acord ca nu are nici un rost sa disperati.Se poate intampla ca dimineata piciul sa refuze total sa stea la olita iar seara sa va faca o surpriza memorabila.Pe Rares am insistat sa il pun la olita foarte devreme adica putin dupa ce a inceput sa stea in fundulet.Si acum ma intreb pentru ce mi-am dat eu singurica dureri de cap?Asa ca pe Remus l-am lasat in ritmul lui si pentru ca il vede pe Rares la toaleta vrea si el la fel.Acum ,fiecare mamica poate decide ce si cum ,insa povestile de genul -Pai,mamica ,cand aveai 9 luni te cereai la olita!-eu sunt de parere ca isi aduc un aport considerabil de stres.

Guest
    David a capatat o aversiune fatza de olita, numai cand o vede incepe sa zica "nu, nu" si plange!si asta numai din cauza insistentelor mele...acum ii tot explic ca e rusine sa faca in chilotei, ca miroase si bla,bla...mai nou se ascunde cand face si daca-l intreb, zambeste strengareste si vine si-mi spune "caca",dar prea tarziu...mai asteptam, n-o sa faca pe el pana va merge la scoala...m-am resemnat, nu de tot:))

Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    1.509
    Foarte bine,inseamna ca stie foarte bine despre ce este vorba doar ca deocamdata nu vrea la olita.Cred ca vorba buna,insistentele moderate ,sunt solutiile catre "succesuri".

Guest
    da,cu siguranta!asta cu "succesuri" merge la ora de gramatica:))

Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    1.509
    Da,pe la ora de grama am intrat sa va urmaresc si sa ma amuz insa nu mi-am permis sa postez pentru ca stiu sigur ca nu neaparat din nestiinta,autoare de perlute sunt si eu,poate as putea chiar cere drept de autor.

Guest
    aoleu,m-ai pus pe ganduri...fiind autoarea topicului poate ma trezesc cu vreo "sensibiloasa" pe cap:)

Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    1.509
    Se poate,se poate,unele(perlutele) sunt chiar "profunde".

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    eu ma declar o mamica fericita la capitolul olita... de 2 saptamani isi aduce singurica olita cand vrea kk si ocazional a inceput sa o aduca si cand vrea pipi... asa ca vom exersa si sper pana la 2 anisori sa scapam definitiv de scutecel...

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    prima data am pus-o pe olita abia la 11 luni dupa ce stia sa umble singurica in picioare... si inca de la inceput mergeam impreuna sa aducem olita... cu timpul i-am pu olita la indemana si o trimiteam pe ea dupa olita cand stiam ca urmeaza sa faca ceva... iar de 2 saptamani o aduce singurica... nu e chiar intreg razboiul castigat, insa o batalie sigur e...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari