Ultimele discutii din forum
    mother
    Guest
    pe tema vechi si nou sunt mereu dezbateri aprinse...

as dori ca pe acest topic sa avem ceva discutii care sa fie pe "aceeasi lungime de unda"... sau in jurul "aceleasi lungimi de unda" :))

Floricica Veterana cinderella's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2007
    Postari in forum
    12.018
    felicitari pentru idee..
    de acord cu tine..
    deschide tu lista si decoperim daca suntem pe aceeasi lungime de unda..
    provoaca-ne cu un domeniu..
    si ramane de vazut daca ne invartim in jurul aceleiasi lungimi de unda...
    ma gandesc: oare e bine sa stea aici acest topic?banuiesc ca vor fi discutii generale, din n domenii..de-aia cred ca mergea deschis tot la Gossip..

Guest
    Andreea, cred ca voiai o continuare la "Metode moderne..."!propune subiecte,venim cu placere la discutii...credcanu prea s-a inteles tema topicului!

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    Andreea ma inscriu si eu...

incep eu cu un subiect de actualitate pt mine... piciorus plat... se pare ca banuielile mele au fost confirmate de un ortoped... acum scumpica mea e "condamnata" sa poarte permanent incaltaminte in picioare cu talpici speciale de la Scholl, ca sa incercam sa corectam...

ati citit cumva ceva recent despre alte "remedii"?

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Buna, ne primiti si pe noi??? Si daca nu avem un an, ne straduim sa tinem pasul :)

Ligia, imi pare rau de problemultele Carinei :( Cum ti-ai dat seama? Mie mi-a zis de curand o prietena care e kinetoterapeut ca Matilda mea calca cam pe interior (adica se sprijina pe partea interioara a labutelor) si ca ar fi bine sa ii iau papucei ortopedici... I-am facut la comanda, ca ea are piciorus tare mic, dar parca e pisica cu cojide nuca in labute, tot mai bine merge desculta poate si pentru ca papuceii au talpa de 17, ca mai mici nu s-au gasit, si ea e cam de 15...

Mie pana mi-a zis prietena respectiva mi se parea ca fata umbla gratios...Dar asa umblu si eu probablil de aia...

Nu am apucat sa ma documentez pe tema asta, ar putea sa fie aceiasi problema?

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    da Gina aceeasi problema... nu are scobitura respectiva foarte pronuntata si se sprijina putin pe partea interioara...

poti sa-i cumperi de la Scholl talpici pe care le aplici in interiorul papucelului pe care-l poarta in momentul respectiv si costa numai 38 RON...

ideea e ca in noiembrie ne asteapta la control si daca nu se remediaza "problema" ii vom face ghetute speciale...

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    eu din cate citisem se poate mosteni piciorul plat, si in famila sotului exista cazuri...

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    pe mine doctorul m-a facut sa ma simt vinovata fiindca zicea ca e din cauza premergatorului, desi l-am utilizat foarte putin, doar cateva minute pe zi cand efectiv nu o puteam lasa nesupravegheata intr-o alta camera...

acuma insa nu toti copiii care utilizeaza premergatorul se aleg cu o astfel de problema, asa ca mi se par nefondate afirmatiile lui, mai ales ca daca mai continua putin discutia imi spunea ca sunt o mama neinformata si denaturata careia nu i-a pasat de sanatatea copilului ...

in orice caz vom mai merge la un ortoped sa vedem daca se potriveste "tratamentul"

Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Uffffffffffff, la noi nu exista cazuri pe nicio parte...Ea are adancitura aia, si ti-am zis, mie mi se pare ca merge chiar bine...Prietena mea zicea ca sa ii fac masaj, sa vedem cum evolueaza. Cred ac o duc la un ortoped sa ma linistesc.

Problema e ca s-a si obisnuit desculta. Eu cand o vad in picioare sar cu papucelu', dar repede il da jos. A invatat si sa desfaca scaiul, se pune in fundic si scapa repede de ei...

Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Ligia, asta cu premergatorul eu zic ca e exagerare... Noi nu l-am utilizat, taticul protector e impotriva, mai mult de 5, max 10 min/ odata la 2 zile nu o pun in el...Prima data am pus-o dupa 8 luni, cam la o saptamana dupa ce s-a ridicat singura in picioare...Si uite ca tot asa umbla...

Guest
    fetelor, vin in ajutorul vostru cu un link,ca raspuns la intrebarile voastre despre platfus.si David a fost "diagnosticat" inca din maternitate cu platfus,ar fi trebuit sa merg la kinetoterapiie imediat ce-am iesit din spital,dar m-am informat si iata ca, maine-poimaine face doi ani si n-am fost nici macar o zi la kineto...medicul pediatru ne-a zis ca nu are copilul nimic...mare dreptate a avut!

aici

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari