Buna!! Am fost in parcurile pentru copii pline de zapada galbena de la urina cainilor...si a nu mai stiu cui, pline de rahati de caini si de caini....bine hraniti care umplu TOATE parcurile din zona cu rahati si urina. Pana acum nu m-am suparat atat de rau ca e plin de rahat, urina, par, purici...si vara si iarna si toamna si primavara. Doar ca acuma iarna...copilul meu fiind imbracat gros si alunecand pe zapada, jucandu-se, a cazut cu fata in jos aproape de un mare rahat de caine pe care NU L-A ATINS. Numai Dumnezeu l-a pazit, eu fiind la 2 pasi l-am ridicat imediat. Apoi ma gandeam daca l-ar fi atins cu gurita .....viermii intestinali si nu numai.....nici nu vreau sa ma gandesc ce ar fi luat... Poate ca veti spune de ce nu l-am tinut sa nu cada.....dar toti copiii cad macar o data in viata. Autoritatea pentru Supravegherea si Protectia Animalelor(ASPA) ar trebui sa ia o masura, si cred ca daca fiecare am face macar o plangere pentru protectia sanatatii copiilor nostri s-ar putea face niste schimbari. intrati pe Contact - Autoritatea pentru Supravegherea și Protecția Animalelor (ASPA) - Primăria Municipiului București si luati atitudine. Va multumesc si astept pareri