Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818

Burticute si mamici oltence cu pitici (6)

Custom Glitter Text

Rugaciune pentru a avea copii

Rugaciunea Sfantului Anton

"Sfinte Antoane,mangaietorul sufletelor mahnite,priveste cu indurare si vezi cum traiesc in intristare,pentru ca Dumnezeu nu mi-a dat harul de-a deveni si eu mama,sau daca devin,imi curma bucuria,luandu-mi copilul de la san. Copii sunt legatura de iubire dintre soti:mijloceste,deci pentru mine la domnul,ca el sa ne mangaie cu un copil si sa ni-l tina in viata. Eu fagaduiesc ca il voi creste si educa in frica lui Dumnezeu. Sfinte Antoane,pentru dragostea pe care ai avut-o fata de pruncul Iisus,dobandeste-mi acest har. Iar daca Dumnezeu a hotarit astfel. Usureaza-ne,mie si sotului meu traiul,cu haruri deosebite,ca sa fim pururi resemnati in vointa lui Dumnezeu si sa ne folosim de starea noastra pentru a spori faptele bune in folosul aproapelui. Amin! "

DOAMNE-DOAMNE, AI GRIJA DE NOI SI DE BEBELUSII NOSTRII !!
    Nascatoare de Dumnezeu, Fecioara bucura-te, Ceea ce esti plina de har, Preasfanta Marie, Dumnezeu este cu tine!
    Binecuvantata esti tu intre femei, si Binecuvantat este rodul pantecelui tau, caci ai nascut pe Cristos, Mantuitorul sufletelor noastre!
    Preasfanta Marie, Mama Lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi, acum, si in ceasul mortii noastre!
    Sfanta Fecioara de Guadalupe, protectoarea mamelor si a copiilor nenascuti, ai grija de noi si vegheaza asupra noastra

Custom Glitter Text

Asteptam cu nerabdare pe cineva......noi suntem doar mamici.....si burtici....:)))))

Custom Glitter Text

Otilia cu D.P.N 26.07.2012

Custom Glitter Text

=> tavi072007 IRINA MARIA- ANDREEA
    => rachel ANASTASIA- MARIA
    => savuanamaria EDUARD MIHAI
    => corynutzza INGRID MARIA
    => luisita EDUARD MARIO
    => gabriella COSMIN ANDREI
    => angelita DENIS GABRIEL
    => cristina EDUARD MERT ARDA
    => lolita KEVIN
    => riga ALEXANDRU
    => dani VLAD
    => vale ANAMARIA , ALRXANDRU , ANDREI , ANTONIO
    => andreia LUCA STEFAN

Modificata de savuanamaria; 25.04.2012 la 15:25:12.

Floricica Senior corynutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2011
    Postari in forum
    3.347

Custom Glitter Text

Sa avem o primavara frumoasa cu multa caldura in suflete, bebei sa ne aduca numai bucurii si sa fie sanatosi

Modificata de corynutzza; 25.03.2012 la 12:14:06.

Floricica Avansata angeilita's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2009
    Postari in forum
    2.175
    Bine v-am gasit in noua casuta!!!!!
    Sa avem parte numai de bucurii si impliniri...alaturi de ingerasii nostrii....muulta sanatate!!!!!

Floricica Novice eOti's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2012
    Postari in forum
    312
    Bine v-am gasit in noua casuta!
    Va doresc o duminica minunata!
    Pupici!

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Bun venit in casuta noua....sa avem parte de o primavara plina de impliniri, copii sanatosi si voinicei...sper sa auzim numai de bine si toate casutele noastre sa fie cel putin la fel de frumoase si de ce nu sa trecem pe rand cate o aspiranta....:))))).......
    Eu ma retrag, ma duc sa vad ce hainute ii iau piticului pt plimbare apoi mergem la ai mei sa ii ducem cadiul lui tataie si sa mai stam pe acolo...:))))

Floricica Cu Vechime gabriella25's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.04.2010
    Postari in forum
    8.190
    pfffffffffff.............eu eram tot dincolo...................bine v-am gasit in casuta noua....................sa fie plina doar de vesti bune,mamici si bebei sanatosi................

Floricica Cu Vechime gabriella25's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.04.2010
    Postari in forum
    8.190
    ies si eu .........................ma duc sa vad ce mai fac..........revin mai tarziu..............

Floricica Avansata danipufu's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    1.856
    buna,fetelor,o casuta noua,ce frumos

Membru inregistrat la
    10.08.2009
    Postari in forum
    2.175
    Ce faceti fetelor???cam ocupate astazi...denis a domit putin mai bn az
    -noapte...pe zi a fost mai bn,insa nu-l mai pot dezvata de brate .......suntem singurei..si va zicem inca de pe acum noapte buna k trebuie sa ne pregatim de baita...sa papam si apoi sa vedem daca facem nani...sper sa doarma in noaptea asta k sunt tare obositaa...pana pe la 2 a fost mai agitat ...l-am luat cu noi,l-am leganat in brate ,l-am plimbat...apoi a domit mai bn pana la 6 ,dupa care a papat si somnic inca o ora....eu as mai fii dormiiiit....pupici

Membru inregistrat la
    10.08.2009
    Postari in forum
    2.175
    Vad k nu sunteti pe aici...k aveam si eu chef de vb...i-am facut lui deny baie in cada..si i-a placut la nebunie..s-a balaciit..dar nu vrea sa stea in scaunul ala..sta in fundulet,in 4 labute..
    Papa decat 150 ml k adormi,n-am avut ce sa-i fac....l-a obosit baia...sper la noapte sa doarma bn..oricum se va trezi de dimi k papa putin...se puse pe burti vad k....
    Haidetiii fetelor??!!
    k dc nu ma bag la somnic k o sa ma ia repede la cat de obosita sunt....pupici

Membru inregistrat la
    10.08.2009
    Postari in forum
    2.175
    Ma bag la somnic...niapte buna iubitele!!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari