Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Buna cine stie cu cat se plateste o femeie care sta cu bb pe ora k eu nu am nevoie toata ziua numai 3,4 ore pe zi si nu stiu cu cat sa o platesc

Floricica Nou Venita termopane's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2008
    Postari in forum
    3
    Buna eu am o bona si ....i dau 6000 de ron!!

Floricica Nou Venita termopane's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2008
    Postari in forum
    3
    Buna mmm eu am o bona sii... 600 imi cere

Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Termo 600 de lei ii dai pe luna la 8 ore ?Sta doar cu bb sau mai face si alceva

nicole13
    Guest
    pai in 8 ore cam ce ar trebui sa mai faca? nu e destul ca are grija de bebe? daca e si un bebe care nu doarme...

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    La acelasi pret...am auzit ca unele bone mai fac si papa pt bb, si chiar ceva curat prin casa. Acu depinde cum se intelege fiecare, depinde si de bb!

nicole13
    Guest
    pai a avea grija de bebe eu inteleg ca tre sa pregateasca si papa,sa spele vasele, ordine prin casa( dupa bebe), curatat hainute, plimbat!
    daca mami mai vrea si altceva si doamnei ii ramane timp bineinteles ca ramane la mica intelegere. nu stiu care sunt tarifele dar cam asta i-as cere sa faca :grija exclusiv de bebe!

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Da, Nicoleta!
    Dar am avut o prietena, a carei bona i-a spus ca ea nu face nika de mancare...vroia tot pregatit in frigider, nu facea curat deloc....ci doar iesea la plimbare cu copilul, il hranea, pampersi, etc...vroia sa se uite si la tv...haha..o disperase pe prietena mea. Saraca a tinut-o 2 luni, ca nu avea pe nimeni! Ca apoi...i-a dat papucii!

Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    vezi asta e problema mea k si eu ii las totul facut nu trebuie sa faca nimic nici mancare la bebe numai sa stea cu ia atat fara sa faca nimic alceva Duvi ,de aceia nu stiu cat sa ii dau pe ora k nu vreau sa ii dau prea putin dar nici sa nu exagerez.Si scutecul i-l schimb eu cand plec si pe olita tot eu o pun k stiu cand face kk .Karina e cuminte zic eu nu e plangacioasa daca plec si sta cu ori cine .

Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Am rezolvat pretul 3 lei pe ora ii dau ,sta numia cu Karina nu face nimic alceva poate mai vrea cineva sa stie daca are nevoie de o bona pt cateva ore .Acesta e o sugestie voi dat-i cat vreti .

Floricica Debutanta mirela_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2006
    Postari in forum
    954
    e super pret! eu am o prietena care are bona si ii da 1700 lei pe luna. face mancare pt copil, il plimba, un mic menaj.(oricum are femeie care vine la curatenie o data pe saptamana). ii plateste si transportul bonei. are program prelungit. vine in jur de 8.30 si pleaca pe la 18.30-19.00. oricum in Bucuresti sunt niste tarife de te doare capul. daca mai stai si intr-o zona rasarita, pana sa iti intre in casa iti creste tariful. cand m-am interesat eu, sub 1000 de lei nu venea nimeni. plus ca daca apelezi la agentie, platesti 50 de lei fiecare interviu si un comision la angajare. mie pt orarul 8-17.00, fara mancare pt copil, calcat hainute etc., imi cereau 1200 lei.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari