Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nico.smile's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    19
    Mai fetelor sa nu ma credeti nebuna va rog ca sunt chiar ingrijorata...sora mea imi tot spune ca are senzatia ca bona ii sedeaza fetita. Este foarte letargica, ii este mereu somn, cand merge in parc la locul de joaca pare absenta, nu reactioneaza deloc la prietenele ei...

Stiti cumva vreun examen toxicologic care se poate face? Sau cum sa aflam daca ii face ceva Ioanei?

alexys
    Guest
    copilul dorme mai tot timpul? Este posibil sa fie sedat … daca starea se repeta mai multe zile la rand.
    Vezi daca este deshidratata !
    sper sa nu i se fi administrat fenobarbital, ca se cam practia prin spitale “moda” asta la copii mici , de catre asistente…
    sfat: duceti copilul la doctor! Poate nu o sa fie nevoie de test de sange sau de urina..

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    sa mearga rapid la doctor sa vada ce analize trebuiesc urmate....si chiar este o moda ca bonele sa-si bata joc de copii,ca ele sa stea linistite!!

Floricica Nou Venita irinat's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2009
    Postari in forum
    1
    am lucrat si eu ca bona timp de 7 luni, tot cu o fetita stateam. mi se pare aberant sa dai un sedativ copilului doar ca sa stea potolit. ce varsta are fetita?si a inceput sa fie asa doar de cand sta cu bona?

nico, daca vrei pot intreba pe o prietena farmacista cum se poate afla, prin ce test, daca i s-a administrat ceva. o alta optiune ar fi sa nu o mai lase pe bona sa-i dea alimente si bauturi, iar daca bona i le da de la ea putere, cea mica cred ca ar putea sa-i spuna mamei ceva gen "bona mi-a dat sa beau/pap nu stiu ce", nu? adica sa o chestioneze pe fetita.

fetita cu care am stat eu avea 2 ani si un pic si vorbea foarte bine, adica ii putea spune alor ei daca faceam eu ceva in neregula, asta pentru ca oricum ii povestea tot ce am facut, unde mergeam, cu ce ne jucam, etc.

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    aveti grija cu bonele,facetisacrificii si duceti copii la cresa,gradinita

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    pt probe toxicologice e nevoie de proba de urina dar si de sange. acu in P Neamt nu stiu ce spital se ocupa de asa ceva ca nu toate spitalele au laborator toxicologic, in Buc de exemplu la Floreasca se lucreaza si ceva teste si pe la Obregia

Floricica Cu Vechime serena2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.470
    Poate fi si o cauza de sanatate...asta in cazul in care fetita este asa mere...eu am patit-o cu fetita mea...era mereu apatica, trista, abatuta, in casa statea mai mult pe covor...eram la inceput cu bona...si eu, am crezut initial ca-i face ceva...dar nu, mititica avea probleme la stomac...are si acum intoleranta la lactoza si gluten...afara nu statea mai deloc....in casa...asa cum v-am spus , mai mult pe jos...era mereu, mereu, trista...

Daca nu este fetita asa mereu...inseamna ca bona ar putea fi devina...in Italia se practica de catre bone...o lingurita de tarie...in biberon sau pur si simplu...ptr a se linisti...si asta o stiu din surse concrete...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari