Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ancatavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166

Inscrieri cresa 2012

buna fetele stie cineva cand incep inscrierile la cresa si la gradi pentru anu acesta?eu am inteles ca de pe 15 martie sau mai devreme.eu sunt din mioveni

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    mie mi sa spus in ianuarie,si abia am prins un loc,du-te cat mai repede,ca ii baga mai intai pe cei care sunt deja inscrisi si apoi pe cei din afara

mada_lyna
    Guest
    mie mi-a zis ca dupa 20-25 mai,dupa ce se stabileste povestea cu clasa 0.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    eu stiu ca la cresa,poti vb cu directoarea si ti-o poate inscrie in orice perioada a anului(daca dovedesti ca lucrezi si nu ai cu cine sa o lasi),la gradi cam la fel daca mai exista locuri(in general daca duci o punguta si un buchet de flori se gaseste loc imediat) si nu cauta cea mai buna cresa sau gradi orienteaza-te spre una care iti este aproape de casa sau de serv unuia dintre voi...altfel e foarte greu si obositor..

Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166
    saptamana viitoare o sa merg sa ma interesez sa vedem......normal asa mi se zisese si mie ca dupa ce se termina inscrierile cu clasa 0 da acum nu mai stiu ce sa cred........uni mi-au zis ca i-au inscris din octombrie 2011 pt septembrie 2012......alti ca incep acuma .........chiar nu mai stiu ce sa cred........asa ca de luni in colo la treaba

apropo ce acte imi trebuie si ce trebuie sa ii duc la cresa fetitei mele??dak inca poarta pampars mi-o primeste?ca am auzit pe cineva ca nu ar primi copiii cu pampars.

Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Da primeste cu pamp la cresa,ca acte stai linistita ca o sa ti zica directoarea dupa ce vb cu ea si i dai ceva-in principiu adev ca sunteti salariati(unele crese cer sa fie trecut si salariul ,altele nu...),foaie cu vaccinuri si alte recomandari de la medicul pediatru,adeverinta medicala-clinic sanatos(pt tine si sotul tau)..si cu max 3 zile inainte sa-l duci trebuie sa duci coprocultura/coproparazitologic si exudat faringian...cam astea..si completezi acolo o cerere..succes!
    ps.Trebuie sa-i duci 1-2 schimburi (in caz ca se uda,transpira,pateaza cu papa),pamp,sticluta cu apa plata si o sa va ceara probabil bani pt jucarele si carti etc sau o sa le cumperi pe parcurs dar nu e o regula si nu te pot obliga...
    Modificata de cryssa; 01.03.2012 la 15:41:14.

Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166
    trebuie neaparat adeverinta de la ambii parinti??? eu momentan nu sunt angajata acum intentionez sa ma angajez deoarece pana acum am stat cu ea acasa.......inainte nu am mai lucrat

Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986
    Si pe mine ma intereseaza subiectul asta am si eu de gand sa il inscriu dar la anul si la stat m-ar interesa si e mine cam ce preturi sunt daca stie cineva va rog frumos? Eu locuiesc in sectorul 6 si stiu ca sunt multe crese in zona asta dar nu stiu cam ce preturi sunt

Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    daca nu lucrezi nu il poate inscrie ca asta zice legea numai daca ambii parinti aduc dovada ca lucreaza atunci poate fi inscris copilul la cresa de stat...exista totusi o portita sa faci rost de la cineva de o adev de sal ca nu verifica nimeni daca chiar lucrezi sau nu)))) sau varianta mai scumpa...cresa particulara!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu am inscris fata cu adeverinta tatalui,anul trecut la cresa de stat.iar anul asta la gradi tot cu adeverinta tatalui,deci se poate si fara.si nu am dat nici o atentie pt ca nu am stiut ca ea face inscrierile,iam dus apoi o atentie in semn de multumire,eu am crezut ca e vreo ingrijitoare.

Floricica Senior carla24's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2009
    Postari in forum
    3.005
    Iti trebuie adeverinta ca lucrezi doar de la unul din parinti nu de la amandoi noua asa ne-a ceruut, Eu am inscris-o din februarie ptr. iunie.Parca a spus 11 lei pe zi dar eu o duc in sectorul 1 dar banuiesc ca peste tot sunt cam acelasi preturi.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari