Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986

Informatii crese sector6

Buna ziua mamici. I-mi puteti spune si mie cine are bebelusul la cresa in sectorul 6 cele de stat m-ar interesa in mod special cum se procedeaza cand trebuie sa il inscriu , sau cand sa ma duc cu cat tim inainte, ce conditii sunt? Bebelusul meu are acum 10 luni vreau sa il dau la anul la cresa nu prea am alta optiune iar la particular nu prea i-mi permit m-ar interesa in mod special daca are cineva copilul la Centrul Social Harap Alb, cum ar trebui sa procedez, va rog frumos daca i-mi puteti spune

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Alina, este o cresa chiar pe Compozitorilor, aproape de Hanul Drumetului. Mamicile pe care el stiu si au avut copiii acolo sunt foarte multumite.

Informatii despre Centrul Social Harap Alb gasesti pe site-ul Directiei de Asistenta sociala si protectie a copilului sector 6.

"Domeniul de competență:

Centrul social multifuncțional “Harap Alb” este o structură care oferă servicii sociale specializate pentru creșterea, îngrijirea și educarea timpurie a copiilor cu vârsta cuprinsă între 1 - 4 ani, cu prioritate cu domiciliul în Sectorul 6.
    Beneficiari:

Copii cu vârsta cuprinsă între 1 și 4 ani ai căror părinți sau susținători legali sunt salariați, în perioade de studii sau șomeri (dovedite cu acte), cetățeni români cu domiciliul sau rezidență în România.
    Servicii asigurate de noi:

• Supravegherea dezvoltării fizice și psihice a copiilor cu vârsta cuprinsă 1 - 4 ani;
    • Supraveghera medicală și profilactica;
    • Condiții igienice de viață și hrana potrivit necesităților vârstei copiilor înscriși;
    • Ținem cont de nevoile afective ale copilului, de curiozitatea și dragostea de cunoaștere a acestuia pe care le încurajăm și le dezvoltăm;
    • Intărim voința copilului;
    • Menținem o permanentă legătură cu părinții;
    • Control medical periodic și ori de câte ori este nevoie;
    • Bucătărie proprie;
    • Serviciile sunt asigurate de personal medical calificat cu specialitate în pediatrie și competențe în psihologia copilului 1 - 4 ani.
    Program de funcționare al centrului:

Program de zi - 06.00 -18.00
    Program săptămânal de luni până vineri.
    Înscrierea copiilor la centru se face la DGASPC Sector 6 - la registratură se depune dosarul.

Dosarul trebuie să cuprindă :
    • Adeverințe de salariați ale părinților / reprezentanților / legali;
    • Certificat naștere copil (original și copie);
    • Cartea de identitate părinți (original și copie);
    • Fișa medicală copil (de la medicul copilului - pediatru);
    • Adeverințe medicale părinți (de la medicul de familie).
    Formularele de înscriere :

De la registratura Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului sector 6, din strada Cernișoara nr.38-40 (zona Piața Gorjului), se ridică cererea tip de înscriere la centru.
    BAZA LEGALĂ:

Date de contact :

DGASPC Sector 6 București - strada Cernișoara nr.38-40 (zona Piața Gorjului),
    Telefon : 021/7457237
    Șef centru - Claudia Dobromir
    Adresa: Str. Estacadei Nr. 13, Sector 6, București.
    Telefon/Fax: 021.569.28.73 interior 415 sau 416
    Email: cresamilitari@yahoo.com"
    Modificata de daniela37; 05.07.2012 la 13:47:32.

Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986
    Citat Postat de daniela37 Vezi mesajul
    Alina, este o cresa chiar pe Compozitorilor, aproape de Hanul Drumetului. Mamicile pe care el stiu si au avut copiii acolo sunt foarte multumite.

Informatii despre Centrul Social Harap Alb gasesti pe site-ul Directiei de Asistenta sociala si protectie a copilului sector 6.

"Domeniul de competență:

Centrul social multifuncțional “Harap Alb” este o structură care oferă servicii sociale specializate pentru creșterea, îngrijirea și educarea timpurie a copiilor cu vârsta cuprinsă între 1 - 4 ani, cu prioritate cu domiciliul în Sectorul 6.
    Beneficiari:

Copii cu vârsta cuprinsă între 1 și 4 ani ai căror părinți sau susținători legali sunt salariați, în perioade de studii sau șomeri (dovedite cu acte), cetățeni români cu domiciliul sau rezidență în România.
    Servicii asigurate de noi:

• Supravegherea dezvoltării fizice și psihice a copiilor cu vârsta cuprinsă 1 - 4 ani;
    • Supraveghera medicală și profilactica;
    • Condiții igienice de viață și hrana potrivit necesităților vârstei copiilor înscriși;
    • Ținem cont de nevoile afective ale copilului, de curiozitatea și dragostea de cunoaștere a acestuia pe care le încurajăm și le dezvoltăm;
    • Intărim voința copilului;
    • Menținem o permanentă legătură cu părinții;
    • Control medical periodic și ori de câte ori este nevoie;
    • Bucătărie proprie;
    • Serviciile sunt asigurate de personal medical calificat cu specialitate în pediatrie și competențe în psihologia copilului 1 - 4 ani.
    Program de funcționare al centrului:

Program de zi - 06.00 -18.00
    Program săptămânal de luni până vineri.
    Înscrierea copiilor la centru se face la DGASPC Sector 6 - la registratură se depune dosarul.

Dosarul trebuie să cuprindă :
    • Adeverințe de salariați ale părinților / reprezentanților / legali;
    • Certificat naștere copil (original și copie);
    • Cartea de identitate părinți (original și copie);
    • Fișa medicală copil (de la medicul copilului - pediatru);
    • Adeverințe medicale părinți (de la medicul de familie).
    Formularele de înscriere :

De la registratura Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului sector 6, din strada Cernișoara nr.38-40 (zona Piața Gorjului), se ridică cererea tip de înscriere la centru.
    BAZA LEGALĂ:

Date de contact :

DGASPC Sector 6 București - strada Cernișoara nr.38-40 (zona Piața Gorjului),
    Telefon : 021/7457237
    Șef centru - Claudia Dobromir
    Adresa: Str. Estacadei Nr. 13, Sector 6, București.
    Telefon/Fax: 021.569.28.73 interior 415 sau 416
    Email: cresamilitari@yahoo.com"
    Da stiu si de aceea este putin mai departe de noi dar in ultima instanta am sa incerc si acolo m-ar interesa cam cand incep inscrierile si daca doamna directoare de acolo vrea vre-o atentie pentru centrul Harap alb am auzit o mamica ca ii ceruse 500euro si mi-se pare exagerat

Floricica Nou Venita cristela1's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2012
    Postari in forum
    88
    Vad ca nu s-a scris prea mult aici.Am inscris si eu acum o luna,doua,copilul la cresa cu gandul sa incep sa il duc din aprilie.Mi-a zis inca de la telefon un domn ca trebuia sa o inscriu cu cel putin un an jumatate inainte pentru sanse reale de a prinde locuri.Cica sunt cate 300-400 de cereri in asteptare.Asa ca mamicile insarcinate care domiciliaza in drumul taberei,sa se duca sa inscrie deja copilul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari