Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753

Cum ati procedat pentru ai obisnui pe cei mici cu bona?

Cum ati procedat pentru ai obisnui pe cei mici cu bona?...am gasit si noi pe cineva care vrea sa aiba grija de puiul nostru...si nu prea stim cum sa porcedam?....sa-l ducem pe el la ea...sau sa vina ea la noi?.....ma intreb daca nu ar fi bine ca ptr inceput sa iasa cu mine o vreme sa vada cum se comporta Luca....si apoi sa-i las singuri vreo ora la inceput...asta innainte de a incepe eu serviciul...voi cum ati procedat?...multumesc mult ptr raspunsurile voastre

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Buna!
    Eu am inceput serviciul dupa ce Seby a implinit un anisor.Nu am gasit bona,pentru inceput m-a ajuta sora mea,e profesoara si se afla in vacanta dar din septembrie seby o sa stea cu bona,in sfarsit am gasit si nu a fost deloc usor.
    Eu am ales sa vina ea la noi,iar acum in weekend mai vine si sta cu seby o ora...iesim la plimbare impreuna,sa se obisnuiasca,se pare ca a inceput sa o accepte si ma bucur.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    bianca cred ca cel mai bine e sa vina ea la voi si sa-i lasi sa se obisnuiasca
    o sa-i fie mult mai usor lui luca pe terenul lui unde se simte in siguranta
    daca il duci la ea o sa fie si in casa straina si cu persoana necunoscuta
    acum depinde si de el cum se comporta pe terne necunoscut , daca ii place noul poate o sa-i fie mai usor la ea acasa

Floricica Nou Venita reni_cordis's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2008
    Postari in forum
    1
    Buna mamicilor!o problema asemanatoare am si eu cu baietelul meu de un an si o luna.Asi vrea sa-mi reiau serviciul,dar puiul meu este atat de atasat de mine pentru ca nu am avut ajutoare in cresterea lui,incat refuza sa se culce cu tatal lui,nici macar laptele de seara nu-l bea cu el.PLange pana transpira tot si incepe sa tremure.Ce sa ma fac cu el?Voi cum ati proceda sa-l dezobisniesc de mine?

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    am chemat bona vreo 2 weekend-uri la mine apoi eu mi-am luat vreo 10 zile concediu, sa stau acs special cu bona si cu fetita, sa se acomodeze Daria cu ea si ea cu noi, sa vada cum o ingrijesc eu, cum papam, cum facem nani, cum iesim afara, cum ne jucam;
    nu stiam ca e asa prietenoasa Daria dar si bona e ft lipicioasa, se joaca ft mult cu ea, ceea ce ei ii place ft mult, din partea Dariei toata ziua s-ar juca; dupa mine si-a luat si sotul cateva zile concediu la fel pt acomodare, si asa ne-a imprietenit cu totii;
    eu zic ca nu e bine sa stea copilul la bona acs, e mai bine ca ea sa vina la tine, copilul e invatat in patul lui, in camera lui cu jucarii, in scaunelul lui de bucatarie, dei e in mediul lui;
    succes!

Floricica Nou Venita arisaro's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2008
    Postari in forum
    33
    buna. sunt o mamica de 31 de ani, economista, cu o fetita care face 2 ani in octombrie si pentru ca nu vreau sa o dau la cresa m-am gandit sa iau un copil apropiat de varsta fetitei mele de care sa am grija acasa la mine. am un apartament cu 3 camere. Daca este o mamica care are nevoie de o bona care e la randul ei mamica si intelege nevoia unei mame de a-si sti copilul in siguranta, daca sta in apropiere de zona obor si are un copil intre 1 si 3 ani astept un email la arisaro@yahoo.com sa discutam mai multe detalii.

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Gugu eu am dus-o la noi pe bona ,copilul se simte in siguranta acasa la el.Am stat amandoua cu ia,am lasat-o pe bona sa ii dea sa pape ,apoi a scoso la plimbare in carut si asa sa obisnuit cu ia.Dar acasa la noi daca o duce la ia plange ,ia sta vizavi de mine si a incercat sa o duca si la ia dar nu a reusit.Nici la socru nu vrea sa stea in casa ,daca vine la noi sta cu el dar daca o duc la el palnge.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari