Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    fetelor..am vazut zilele astea la TV..niste cazuri de copii..care au murit din neglijenta bunicilor..sau persoanelor care cica"aveau grije de ei"

m-a impresionat profund..nu am cuvinte

NU CONDAMN pe nimeni

dar..parca te face sa numai a incredere in nimeni..sa lasi copilul...este cumplit ce se intampla..

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Ma sperie gandul..de a numai putea avea incredere in cineva..sa poti lasa copilul..off..si vremuri tot mai grele vin..
    trebuie sa mergem la munca..ca nu ne ajungem cu banii..nu vom putea fii numai noi parintii cu copii

Floricica Nou Venita balu's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2008
    Postari in forum
    13
    Da, Afrodta, ai dreptate, nu prea mai poti avea incredere in nimeni in ziua de astazi.
    Bn subiect de discutie, dar nu prea isi are locul la discutii aprinse, zic eu, pentru ca eu cred ca toata lumea este de acord in acest caz.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Balu..am zis ca ar fi bine aici..deoarece sunt cazuri controversate
    e vb de BUNICI care au fost neglijenti..de persoane apropiate
    o sa rog admin..sa ma ajute..sa decida unde isi are locul.

Floricica Nou Venita balu's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2008
    Postari in forum
    13
    A, da, Afro, ziceam si eu asa. Nu stiu eu unde e locul. Dar eu ziceam ca cu toate o sa fim de acord ca e tare greu sa ai incredere in cineva azi, nu cred ca o sa fie careva care sa zica ca e de acord cu ce se intampla cu neglijenta bunicilor.
    Chiar acum e pe pro.tv... m-a cutremurat, un bb s-a inecat in dejectii, era in grija bunicii si l-a lasat in rpemergator si a cazut, off, Doamne!

Floricica Avansata bubulynaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2008
    Postari in forum
    1.887
    Eu cred ca este vorba de cazuri izolate...Eu una as avea TOATA INCREDERE DIN LUME in a-mi incredinta copilul in grija parintilor mei. Maturitatea lor sigur i-ar ajuta sa-mi educe mai bine copilul decat cum as face-o eu acum. Mama a crescut-o pe nepotica mea 7 ani de zile, si alaturi de ea a invatat toate valorile umane pe care alaturi de mama ei, sigur nu le-ar fi invatat. Eu o sa profit cat pot de mult de intelepciunea parintilor mei si nu le voi refuza niciodata ajutorul. Momentan, parintii mei locuiesc cu noi, si sincer n-as vrea sa se mute de aici inca pe putin 10 ani de acum(cu toate ca au unde), vreau sa ma bucur cat mai mult de sfaturile si experienta lor.

Floricica Nou Venita arisaro's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2008
    Postari in forum
    33
    buna. sunt o mamica de 31 de ani, economista, cu o fetita care face 2 ani in octombrie si pentru ca nu vreau sa o dau la cresa m-am gandit sa iau un copil apropiat de varsta fetitei mele de care sa am grija acasa la mine. am un apartament cu 3 camere. Daca este o mamica care are nevoie de o bona care e la randul ei mamica si intelege nevoia unei mame de a-si sti copilul in siguranta, daca sta in apropiere de zona obor si are un copil intre 1 si 3 ani astept un email la arisaro@yahoo.com sa discutam mai multe detalii.

Floricica Debutanta irra's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    810
    Accidente din pacate se pot intampla cand copilul e in grija parintilor, a bunicilor, etc. Imi e foarte greu si mie sa am incredere in alte persoane cand e vorba de Damaris. Are 2 ani si 4 luni si pana acum singurele persoane care au avut grija de ea- in afara de mine si sotul- sunt parintii mei si surorile mele, parintii sotului, si cea mai buna prietena a mea.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari