Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita carmen iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    L-am dat pe Alex la alta cresa,particulara.Nu exista comparatie.Este un psiholog la 3 copii care se ocupa de ei extraordinar.Nu a plins nici macar in prima zi.Deocamdata il las doar pina la prinz pina se acomodeaza.S-a schimbat foarte mult,e foarte fericit,nu mai plinge prin somn,a invatat sa se joace singur si deja si-a imbogatit vocabularul.Le doresc tuturor copiilor sa aiba parte de asa tratamente la crese sau gradinite.In legatura cu plingerea am luat deja legatura cu cineva din cadrul primariei care se ocupa de cresele si gradinitele din oras.Vom vedea cum se rezolva.

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Carmen, ce inseamna d.p.d.v financiar cresa particulara?

Floricica Nou Venita floryleb's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2006
    Postari in forum
    145
    te rog Carmen sa-mi spui si mie care este cresa la care l-ai dat pe copilul tau. si eu sunt din iasi si nu prea cunosc cresele. eventual spune-mi si pretul. daca nu poti posta pe forum, macar trimite-mi un mesaj. multumesc anticipat.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Carmen ma bucur foarte tare ca Alex si-a revenit si ca ii place la cresa, ca ii place in colectivitate. Este foarte important sa aiba un psiholog care sa se ocupe de ei.
    Felicitari pentru decizia pe care ai lua-o de a depune o plangere, o sesizare!
    Te rog sa ma ti si pe mine la curent, pentru ca vreau sa vad daca se rezolva ceva, daca merg si la noi treburile asa cum ar trebui mai ales ca este vorba de un copil, de o varsta frageda!

Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    Am inteles ca taxa la o cresa particulara trece de 5-6 mil.pe luna.Dealtfel nici nu prea sunt crese particulare,mai mult gradinite.
    Noi am avut noroc.Am povestit ce am patit cu Alex unei prietene care este psiholog si colaboreaza cu o astfel de cresa,avand si ea o fetita de 2 ani care merge acolo.Cresa tine de o biserica neoprotestanta.Noi,ca si prietena noastra suntem ortodocsi(de fapt eu sunt catolica si sotul meu ortodox),si am avut oarece retineri la inceput.Biserica sponsorizea partial cresa,astfel incat aici taxa ajunge la 2,5 mil pe luna.

Floricica Novice teodorabia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2006
    Postari in forum
    594
    Carmen ma bucur ca cel mic este acum bine.

Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    In legatura cu reclamatia nu am nici un raspuns,dar nici nu m-am tinut de ei,bucuroasa fiind ca am gasit o rezolvare convenabila,iar pe de alta parte nu am nici timp,am inceput sa-mi caut job.

Floricica Nou Venita muguet_27's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2007
    Postari in forum
    152
    Carmen, din cate am citit pana acuma, am inteles ca esti din iasi. eu am un baietel de un an si 3 luni.....anul asta nu, dar la anul (sept2009) voi vrea sa il inscriu la cresa. asa ca te intreb unde este aceasta cresa si cine are acces acolo. te pupic si iti doresc o zi buna.

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    o sa va spun un truc...mi-a trecut mie prin cap cand am dus-o pe Sorana la cresa:
    urmariti-i pe copiii care vin dimeneata la cresa. daca merg de buna voie, fara plans si alte alea, e ok. sigur ca mai sunt si exceptii. mie mi-a fost teama ca nu se va acomoda dar am avut surpriza sa constat ca-i place atat de mult acolo incat uita sa-mi spuna pa.

Floricica Nou Venita muguet_27's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2007
    Postari in forum
    152
    Si la ce cresa merge fetita ta?

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    la o cresa de stat, in hunedoara.
    dimineata, cand am dus-o, doamnele de acolo mi-au spus ca ti-e mai mare dragul sa stai cu un astfel de copil. ce copil?! ca acasa-i terorista!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari