Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

Ce calitati trebuie sa aiba bona ideala?

Dragelor,

Incercam sa aflam de la voi ce calitati credeti ca ar trebui sa aiba bona ideala. In acest sens, am alcatuit un chestionar pe care va rugam sa il completati pentru a ne ajuta sa conturam profilul bonei perfecte.

Chestionarul este disponibil AICI!

Informatiile sunt confidentiale si nu sunt cerute date sau informatii personale.

Acordati-ne 5 minute pentru a raspunde intrebarilor din chestionar referitoare la profilul bonei ideale. Raspunsurile voastre vor contribui la crearea unui program de formare a unor bone ideale.

De asemenea va rugam sa ne spuneti si in acest topic ce calitati trebuie sa aiba bona ideala pentru voi!

Va multumim!

Echipa Copilul.ro

Floricica Nou Venita adelinabb's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2013
    Postari in forum
    3
    cred ca bona ideala este aceea ce este foarte rabdatoare ,blanda ,sociabila referitor la acest subiect as dori sa le transmit mamicilor care sunt nevoite sa apeleze la ajutorul unei persoane sa fie destul de atente atat cu bona cat si cu agentiile cu care colaboreaza deorece eu am ramas cu banii dati si fara bona pur si simplu m au inselat si este una cunoscuta clubul Active Center respectiv Nanna din pacate!multumesc o seara buna

Floricica Nou Venita rodica18's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.05.2013
    Postari in forum
    3

Bona ideala s-au mamici ideale

Am avut ocazia sa lucrez ca bona dar ce am vazut la fam. respectiva lasa de dorit
    Sunt bone cu foarte mult bun simt fata de fam. respectiva,iar ele nu gasesc decat critici si mofturi,nu se uita intai la ele ca sunt niste putori.Nu vorbesc la general dar sunt.
    Asa ca nu m-ai criticati doar bonele ,fiecare ar trebuii sa respecte pe cel de langa el.

Floricica Nou Venita Gabriela40's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2012
    Postari in forum
    16
    Cu respect Doamna Rodica. Asa este sant deacord cu dv in ceea ce le-ati spus , una se intelege cu bona la interviu, si pe parcursul programului mai vor si altceva sa le faci , si mai e un lucru unele persoane nu isi respecta programul respectiv cu care s-a inteles de la bun inceput ,care este totusi deranjant si pt bone . S-au ce sa inteleg ca o bona daca este platita ,si nu i se respecta programul si pe ea ca om , nu trebuie sa isi puna punctul de vedere ? Cum bonele respecta Familiile asa si ele trebuie sa fie respectate . parerea mea este sa fie decomun deacord de ambele parti ca sa fie , ok pt toata lumea. La multi ani ! pt toate Doamnele si Domnisoarele , de 8 Martie !

Floricica Nou Venita anca012003's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2011
    Postari in forum
    4
    Sa va spun eu de bona mea. Care dupa 5 luni de stat in casa, m-a furat si a plecat fara sa stiu nimic de ea. Telefonul este inchis, nu raspunde ... Nici nu stiu de unde sa o iau. Se numeste Andreea Emanoil. In cazul in care se angajeaza ca bona din nou, dragi mamaici sa stiti sa va feriti de ea. La prima vedere pare bona ideala. Calma, dragastoasa, etc ... Dar in spatele chipului ei angelic se ascunde o mate hoata si mincinoasa. Nu vreau sa cataloghez toate bonele ca fiind asa. Si refuz sa cred ca mai pot exista oameni de genul acesta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari