Ultimele discutii din forum
    ADY_ELA
    Guest

Bona in Ploiesti

Buna dragele mele mamici,
    Fetita mea merge la cresa de doua saptamani, insa sunt foarte dezamagita de personalul cresei Upetrom din Ploiesti si in curand o voi retrage.
    Va rog din suflet ajtati-ma sa gasesc o bona pentru fetita mea de doar un an si cinci luni.
    As dorii o doamna, nu neaparat cu diploma in aceasta meserie, ci cu chemare spre copilasi, blanda, iubitoare, rabdatoare, inteleapta.
    Doresc ca fetita sa o iubeasca si sa o indrageasca, sa fie ca o bunica pentru ea, ( bunica pe care nu o are din partea niciunuia dintre noi).
    Socrii stau cu noi in curte dar in corpuri de casa diferite, insa nu le pasa de nepoata, iar parintii mei au probleme de sanatate.
    Astept recomandari, precum si experientele mamelor care au sau au avut bone la copilasi.

Multa sanatate si multumesc anticipat.

Floricica Cu Vechime avvva's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    7.768
    buna ady.ela
    este f greu sa gasesti o bona buna. eu iti recomand sa incepi prin a cauta printre cunostinte, eventual persoane cu care a intrat in contact fetita ta. mult noroc, vei gasi cu siguranta acea persoana care sa se apropie de fetita- nu trebuie sa fie in varsta. eu am o bona tanara, care are energie sa alerge cu copilul si se simt ft bine amandoi:)

Floricica Nou Venita camelia78's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2009
    Postari in forum
    45
    Citat Postat de ADY_ELA Vezi mesajul
    Buna dragele mele mamici,
    Fetita mea merge la cresa de doua saptamani, insa sunt foarte dezamagita de personalul cresei Upetrom din Ploiesti si in curand o voi retrage.
    Va rog din suflet ajtati-ma sa gasesc o bona pentru fetita mea de doar un an si cinci luni.
    As dorii o doamna, nu neaparat cu diploma in aceasta meserie, ci cu chemare spre copilasi, blanda, iubitoare, rabdatoare, inteleapta.
    Doresc ca fetita sa o iubeasca si sa o indrageasca, sa fie ca o bunica pentru ea, ( bunica pe care nu o are din partea niciunuia dintre noi).
    Socrii stau cu noi in curte dar in corpuri de casa diferite, insa nu le pasa de nepoata, iar parintii mei au probleme de sanatate.
    Astept recomandari, precum si experientele mamelor care au sau au avut bone la copilasi.

Multa sanatate si multumesc anticipat.
    Buna,

Sunt o mamica din Ploiesti care tocmai s-a despattit de bona copiilor pe care am indragit-o foarte mult. Copiii mei avum stau cu bunicii, iar pe bona noastra ti-omrecomand cu caldura , daca esti interesata lasa-mi un mesaj aici si iti trimit nr ei de telefon sa discutati
    Astept raspunsul tau

ADY_ELA
    Guest
    te rog camelia78 trimite-mi detalii si numarul de telefon al bonei.Multumesc anticipat

ADY_ELA
    Guest
    Dragele mele mamici va rog ajutati-ma cu recomandari pentru o bona foarte buna pentru fetita mea.Din Ianuarie ma voi angaja si vreau sa iau decizia cea mai potrivita pentru fetita mea.
    Astept cu mare interes informatii.

Multumesc anticipat

Floricica Nou Venita cuculea's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2014
    Postari in forum
    22
    Buna ziuaDoresc sa redeschid acest subiect.
    A venit vremea sa o las pe micuta in grija unei bone, am incercat cu o cresa particulara dar sincer, nu sunt deloc multumita, o fi particulara, o fi moderna, dar au multe lipsuri din punctul meu de vedere , care nu imi convin si care nici nu am cum sa le impun. Asa ca m-am decis la o bona

Este vorba de localitatea Ploiesti, deci bona sa fie tot din Ploiesti. Va rog mult de tot, daca cunoasteti o femeie care este atrasa de copii in adevaratul sens al cuvantului, calma, blanda, sa stie sa se coboare la mintea copiilor, sa aibe rabdare cu ei sa se joace, sa ii invete anumite lucruri, sa stie cand sa se opreasca atunci cand copilul refuza ceva , etc etc...stiti voi, bona perfecta, asa cum si-o doreste oricine....va rog mult sa imi recomandati pe cineva curat si la suflet si la trup. Nu am nevoie sa imi faca curat in casa sau sa faca cumparaturi, astea le voi face eu, doar sa ii dea maxima atentie copilului (este vorba de o fetita in varsta de 1 an si 7 luni foarte energica dar in acelasi timp o "zgatie" care de multe ori te poate scaote din sarite), merge si alearga foarte bine, este in curs de vorbire, spune cateva cuvinte, intelege tot, dar de vorbit "turuie " pe limba ei, deci bona ar trebui sa aibe si atributiunea de a o indruma catre vorbire, activitate educationala.

Asi dori recomandarile voastre, stiti cum cand lasi casa si mai ales copilul pe mana unui strain, de aceea am mare nevoie de paririle si experientele voastre.

Precizez ca ofer si astept maxima seriozitate

Pentru contact, va rog sa imi lasati un mesaj pe privat.

Va multumesc
    Modificata de cuculea; 08.07.2014 la 18:32:32.

Floricica Nou Venita Catalinaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.08.2014
    Postari in forum
    2
    Buna ziua mama mea cred ca v-ar putea ajuta in legatura cu anuntul dumneavoastra.suntem din ploiesti,stam in zona Malu Rosu a-ti putea lasa un nr de telefon va rog?Multumesc

Floricica Nou Venita Catalinaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.08.2014
    Postari in forum
    2
    Buna ziua mama mea cred ca v-ar putea ajuta in legatura cu anuntul dumneavoastra.suntem din ploiesti,stam in zona Malu Rosu a-ti putea lasa un nr de telefon va rog?Multumesc

Floricica Nou Venita alexandrina00's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.08.2014
    Postari in forum
    1
    Buna ziua draga mamica,
    ma numesc Mihaela,am 42 de ani ,sunt din Ploiesti ,zona Republicii.Experienta in cresterea si educarea copiilor am dobindit-o pe parcursul cresterii propiului copil si a nepoatei mele .Nu am cursuri de babysitter dar sunt sociabila,calma si f serioasa.Doresc seriozitate si din partea dv draga mamica .Ma puteti contacta.

Floricica Nou Venita florindinca's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.06.2015
    Postari in forum
    1

Ajutor - recomandare Bona

Dragi Mamici,

Va rog sa ma ajutati cu o recomandare pentru Bona in zona 9 mai Ploiesti.
    Am o fetita de 6 anisori care urmeaza sa inceapa clasa 0.

Va multumesc anticipat.

Floricica Nou Venita adrianamonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2014
    Postari in forum
    1

Foarte Bine

Citat Postat de florindinca Vezi mesajul
    Dragi Mamici,

Va rog sa ma ajutati cu o recomandare pentru Bona in zona 9 mai Ploiesti.
    Am o fetita de 6 anisori care urmeaza sa inceapa clasa 0.

Va multumesc anticipat.
    Buna ziua.Am inteles ca doriti o bona.Am atestat,experienta in tara si strainatate,recomandari,nefumatoare,am avut in ingrijire si scolari.Daca doriti putem discuta.Cu respet,Adriana C

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari