Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita colette's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2007
    Postari in forum
    86

Exclamatie Cat mai costa o bona?

Caut bona pt baietelul meu (3 ani), pe un program de 8 ore, de la 7 la 15, plus menaj usor si calcat. Cam cat ar trebui sa-i dau pe luna? Ma poate ajuta cineva cu o parere?
    In situatia in care cunoasteti o bona buna de care nu mai aveti nevoie mi-ar prinde tare bine o recomandare!!!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    buna.o bona si cu un menaj ar costa cam o gradinita particulara,unde nu sta singurel,unde interactioneaza,unde face ce nu ar face acasa,si unde invata multe.parerea mea

Floricica Cu Vechime redroserou's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Buna,

O bona la 3 ani? de ce nu incercati o gradinita particulara daca de stat, merita...o sa va convingeti singura mai tarziu, avantajele nici nu mai trebuiesc mentionate....
    Si la gradinita cand o sa dati copilul??

Membru inregistrat la
    18.04.2007
    Postari in forum
    86
    ... si unde o sa o tina tot intr-o viroza din toamna pana in primavara... Crede-ma, ca am experienta!
    In fine, intrebarea mea era daca cineva e cat de cat la curent cu tarifele practicate, mai ales ca eu solicit si un menaj usor pe langa ingrijirea copilului.
    Modificata de colette; 16.08.2011 la 13:48:02.

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    In Bucuresti ajunge undeva in jurul sumei de 1000 de ron, fara sa faca nimic altceva. Daca programul este mai lung si are si altceva de facut in afara de-a avea grija de copil, pretul mai poate sari cu ijca cateva sute.Adica undeva in jurul sumei de 1500 ron.

Membru inregistrat la
    18.04.2007
    Postari in forum
    86
    Multumesc mult pentru informatii, Nicoleee!

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Prietena mea din bucuresti are 2 copii unul de 3 ani si unul la scoala. Cu cel de 3 ani bona sta toata ziua iar de la 12 pana la 17 sta cu amandoi...tot ea aduce si copilul de la scoala. Menaj...nu o pune nimeni dar ea mai sterge praful cand dorm copiii mai face curat pe la baie ori bucatarie dar asa lejer...mai calca rufe de ale copiilor....si i da 800 ron plus transport. La noi in Iasi vecina mea da 6 milioane pt aceeasi treaba dar nu i plateste transportul ca bona sta langa scara noastra. Mentionez ca bona din Bucuresti e pensionara poate de asta ia asa putin si vine de cand cea mare era bebe adica de mai bine de 7 ani la ei...merge si in vacante cu ei.
    Modificata de noah; 17.08.2011 la 11:21:42.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari