Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita g.manuela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2009
    Postari in forum
    15
    Pentru ca a trebuit sa ma intorc la servici si nu aveam cu cine sa il las pe Dragos, am apleat la o agentie de bone. Nu va spun ce am putut sa vad acolo. Prima "candidata" o pustoaica de 20 de ani care mai aeriana de atat nici ca putea sa fie, si in nici un caz nu era capabila sa aiba grija de un copil mic. Buuuun, candiata 2, tot o pustoaca ce abia terminase facultatea si care dorea un loc de munca insa era atat de cocheta, aranajta, fardata si parfumata de nu iti venea sa crezi.

Cand am vazut ce specimene imi prezinta ei drept bone am facut stanga in prejur si am plecat urgent. Acum de mai bine de 6 luni cu Dragos sta o doamana care mi-a fost recomandata de o prietena si sunt extrem de multumita de ea.

Floricica Nou Venita rebeca.poney's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    7
    Manuela chiar ca specimene. Asa a patit o cunostinta de-a mea cu fetita ei. A fost la agentie a gasit o bona care era cat de cat mai "rasarita" a angajat-o...in fine toate bune si frumoase pana intr-o zi (cam la vreo 2 saptamani dupa ce a angajat-o) cand vine acasa si isi gaseste fetita de numai 3 luni vanata la fata si la fel si la un ochi care se si imflamase. Cand a intreba-o pe fatuca ce patise copilul ei a zis ca s-a lovit singura cu o jucarie. Degeaba a rugat-o sa ii spuna exact ce se intamplase ca sa stie ce sa ii faca copilului, ca bona o tinea pe a iei cu jucaria.

S-a dus cu copilul la spital si toti pediatrii care au vazut-o au zis clar ca micuta a fost batuta!!!!

Iar ********ii aia de la agentie cand au fost anuntati au zis senini ca ei au spus de la bun inceput ca nu sunt raspunzatori de ce fac bonele.

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926

Floricica Nou Venita ghenea.nicoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.10.2014
    Postari in forum
    1
    Vorbesc si eu din punctul de vedere al unei bone cu studii superioare si responsabilitate, deci , cred eu " mai rasarita", asa cum s-a exprimat cineva.Cand am fost la aceasta agentia plevnei, cum este denumita peste tot, mi s-a pus in vedere sa ma prezint la toate interviurile, indiferent daca este o situatie pe care mi-o doresc sau nu, adica nu prea aveam de ales daca doream un loc de munca.Am observat ca nu se face nici o selectie, suntem niste cobai pusi la gramada doar ca sa fie gramada mai mare si sa-si aleaga clientii ceva.Fetele de acolo care se ocupau de recrutari nu cred ca au mai mult de 8 clase, nu te lasa sa te exprimi , sa spui ce fel de loc de munca doresti, iti pun in vedere doar sa platesti comisionul, ca altfel vei data in judecata,Mai tarziu mi-am dat seama ca familiile care ofera mai mult pentru angajarea unei bone sunt tinute in secret pentru prietenele sau cunostintele angajatelor.Nu stiu cine este patron la agentia plevnei , dar trebuie sa fie mai atent cu personalul de acolo.Poate ma aude cineva.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari