Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nico.smile's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    19
    I-am dat lui Nicole sa guste putina scunca de praga de la noi si tare i-a placut. Ea are 2 anisori si cateva luni, este ok sa ii introduc sunca de praga in alimentatie? Am vazut chiar ca exista sunca de praga si speciala pentru copii. Cum este?

mischa2000
    Guest
    e buna ... daca nu maninca dimineata, la pranz si seara 7 zile pe saptamana .

Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    239
    Nu sunt de parere ca e buna

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    e hai, si de ce nu ar fi ? a, lasa-ma sa ghicesc, pt ca e mezel. apoi asa mezel cum e , e la fel de sanatoasa ca 3/4 din mancarea din jurul nostru. deci partea cu mezelaria mi se pare un pic exagerata. mai ales ca am intalnit mamici care nu le dadeau picilor sa manace mezeluri ca nu erau sanatoase si imi spuneau lucrul asta cu tigara in mana si sufland fumul eventual catre ei, ca asa era probabil mai santos decat o felie de sunca de praga care risca sa ii dezvolte a ateromatoza ( pe care oricum 80-90% a avem deja in formare ) cae ateromatoza risca sa-i dea pe la vreo 50 ani posibilitatea de a face vreun infarct. a, sau mda, poate contine niste E-uri ceva in mod sigur si peste multi ani sa ajunga la boli cronice sau chiar cancer doamne fereste. de la sunca de praga in nici un caz de la mediul ambiant, de la poluarea in floare...

Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    239
    Ei, stii cum e, incearca fiecare sa inlocuiasca un aliment cu altul mai bun, chiar daca nu poate face mereu lucrul asta. Clar ca nimic nu mai e sigur si sanatos, dar ne straduim cat putem. In loc de mezeluri poti incerca o branzica framantata de vaci cu marar sau castraveti etc sau poti face in casa un pateu din ficatel de pui. . . Sanatate

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    sunca de praga.......si fiecare decide ce va face...

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    hmmm, interesant articolul

Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Si fetitele mele ar manca non-stop sunca. Incerc sa le dau din gama "sunca dietetica" dar sunt de acord ca tot ce e in jururl nostru nu e pe deplin natural si benefic!Sa cresteti mari si sanatosi, puiutilor!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari