Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita eveline09's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.02.2009
    Postari in forum
    9
    Fetelor eu sunt socata..a fost o vecina de-a mea cu fetita la un gasteroenterolog. Are probeleme caci cea mica are si 6 scaune pe zi si nu prea mananca. Ce i-a recomandat? Sa elimine de tot laptele ca da dureri de burta si diaree si sa ii dea mezeluri, carne de porc, canati, orice vrea fata sa manance numai sa manance ceva a zis ca si slanina daca vrea sa ii dea. Sincer mie mi se pare bataie de joc ce sfaturi i-a dat. Fetita are putin peste 2 ani.

Ce parere aveti? Si poate ne faceti si o recomandare sa mearga la un alt consult in alata parte.

mischa2000
    Guest
    cred ca e un pic de exagerare ...
    sa elimine laptele ... corect ..in general asta da batai de cap ...
    ca i-a dat liber la tot ... e cu dute vino ...
    sfatul meu ..
    sa termine cu laptele si sa treaca pe alimentatie antidiareica.

Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Laptele da dureri de stomac si diaree doar daca copilul/adultul are intoleranta la lactoza ori alta problema digestiva serioasa. Ori vecina minte sau exagereaza ori gastroenterologul este nebun...Sunt curioasa ce consult i-a facut copilei,ce teste,ce analize,etc. Fara analize amanuntite nu ai cum sa afli cauza diareei! Si...de cat timp are diareea(daca are diaree ca..daca-s doar 6 scaune asta nu inseamna ca-s neaparat diareice),ce mananca copilul de obicei(in afara de lapte)...

Oricum,recomandarea este absurda. La 6 scaune pe zi sa mananci mezeluri si slanina, e de "rasu-plansu". Sfatul meu e sa mearga urgent la un medic bun,eventual unul recomandat de pediatra sau cunostinte care au mai fost la acel medic si au fost multumite. Eu din pacate nu cunosc nici un gastroenterolog...

Floricica Senior fiona80's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2008
    Postari in forum
    3.215
    La "Grigore Alexandrescu' e o sectie buna de gastroenterologie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari