Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alexa29's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    23
    Suntem disperati. De mai bine de 3 saptamani Alexandra refuza sa manance sau sa bea, refuza sa faca treaba mica sau treaba mare. Spune ca o ustura la treaba mica si ca o doare la treaba mare. De mancat nu vrea sub nici o forma.

Am ajuns de prea multe ori la spital cu ea ca sa o hidrateze cu glucoza si sa ii faca cate o clisma si atunci scaunul in face cu istericale, urlete de ne stie tot spitalul. Din punct de vedere medical este ok. Am tot facut analize peste analize si teste si este perfect sanatoasa, cu exceptia unei anemii din cauza ca refuza sa mamance.

Efectiv nu stim cum sa mai procedam cu ea si unde sa mai mergem pt ca nu outem merge regulat sa ii puna perfuzii cu glucoza, nu este normal asa.

Ne-am gandit sa mergem si la un psiholog daca medical este ok...poate se intampla ceva cu ea pe sistem nevos...

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    medicul de familie ce sfat are??este bun si un psiholog ,dar poate totusi sa nu fie ceva ce nu isi dau seama doctorii? echograf ati facut?

cred ca este cumplit sa nu stii ce sa faci??!!

mother
    Guest
    alexa eu as incerca si la bucuresti...da ceva radiografie i-a facut? sa nu fi inghitit ceva care sa i se fi blocat acolo....si sa o deranjeze... multa sanatate...

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    buna,ce varsa are fetita?
    eu as apela la alt medic pediatric,totusi sunt sigura ca fetita ceva clinic,care o face sa se simnta psihic rau,

Floricica Novice salaicristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2009
    Postari in forum
    531
    Buna,pt deshidratare in loc de o perfuzie este HUMANA ELEKTROLIT,dar dak nu bea nimic...aia ii egala cu o perfuzie,eu zic sa apelezi la alti medici,sanatate multa

Floricica Senior creolina's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2008
    Postari in forum
    3.846
    Cred ca refuzul inversunat al hranei si apei are o cauza.MAi mult decat atat faptul ca are dureri cand face pipi sau caca spune multe. Cel mai bine e sa fie ft atent controlata de un medic bun, toate analizele facute pentru a vedea unde e cauza. Apoi cu un tratament adecvat, usor usor va reveni la o alimentatie corecta.
    Incearca sa fii mai calma, sa n-o stresezi cu mancarea, asezati-va la masa si mancati voi, linistiti....fa-i supe, ceiauri, sucuri proaspete. Las-o pe ea sa aiba initiativa de a manca.
    Multa sanatate ALexandrei.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari