Ultimele discutii din forum
    iubytzik22
    Guest

Retete pentru prichindeii mofturosi

Buna si sper sa nu mai fie un topic la fel ca acesta, insa in cazul in care este imi cer scuze...Eu am mari probleme cu baiatu in ceea ce priveste mancarea gatita..Fac apel la toate mamicile care au retete cu diverse feluri de mancare sa imi da-ti si mie idei caci nu mai stiu ce sa ii mai gatesc....Poate in felul acesta si alte mamici la randul lor sa se inspire...Problema la fii miu este ca nu vrea sa manance ..daca ii dau sa guste scuipa, se tavaleste pe jos si se sterge cu gura de covor....Ma gandesc ca poate nu ii place aspectul...vrea ceva mai special...Va multumesc

delia80
    Guest
    buna! si noi suntem mofturoase de fel:)) de ex nu ii place carnita Briannei atunci i-o amestec cu piure, pilaf ca sa nu ii simta gustul, si pot sa zic ca asa mananca! iarasi cu ciorbica de legume e mai greu! nu se omoara dupa ea, asa ca sa pape tre sa ii dau doar zeama, ca altfel nu mananca! alteori o mai pacalesc eu si ii dai si legume dar asta mai rar! piure de legume papa, si de fructe! macar asta sa pape, cu legume! ea e micuta inca, are 11 luni si nu ii dau de toate, in fiecare zi ceva, in alta zi altceva, uneori mai incercam mancaruri noi si vedem ce ne place si ce nu!

Floricica Debutanta iulia84's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.02.2008
    Postari in forum
    761
    poate iti va fi de folos Bucataria vesela si prichindelul tau sa fie mai mancacios

Floricica Nou Venita monika0510's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2009
    Postari in forum
    57
    de vreo 2 saptamani ma confrunt si eu cu mofturile printesei mele, de cand i-a iesit primul dintisor nu mai vrea sa pape mai nimic, numai laptic si biscuiti....

nu mi se pare normal, in felul acesta va pierde in greutate :(, si eu incep sa devin disperata :(

Floricica Nou Venita j_ulli_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2006
    Postari in forum
    152
    Citat Postat de iubytzik22 Vezi mesajul
    Buna si sper sa nu mai fie un topic la fel ca acesta, insa in cazul in care este imi cer scuze...Eu am mari probleme cu baiatu in ceea ce priveste mancarea gatita..Fac apel la toate mamicile care au retete cu diverse feluri de mancare sa imi da-ti si mie idei caci nu mai stiu ce sa ii mai gatesc....Poate in felul acesta si alte mamici la randul lor sa se inspire...Problema la fii miu este ca nu vrea sa manance ..daca ii dau sa guste scuipa, se tavaleste pe jos si se sterge cu gura de covor....Ma gandesc ca poate nu ii place aspectul...vrea ceva mai special...Va multumesc
    o sa iti las pe PM id-ul meu de messenger ,intra ca sa iti trimit niste carti cu retete in format electronic.Eu de acolo ma inspir si chiar nu am avut probleme cu mancarea,sunt sute de retete si este imposibil sa nu gasestu ceva care sa ii placa puiului tu

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari