Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita natalia17's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2009
    Postari in forum
    6
    Buna!Numele meu esteNatalia!Am un baietel de1an si4luni si de ieri refuza sa manance mancare!I-am facut o supa de galusti si mancare de cartofi cu carne,lapte cu biscuite,iaurt simplu s-au cu fructe dar degeaba!I-am dat pikovit dar sa vad dc da rezultate pt k acum doarme!Acum i-am facut dovlecei pane sa vad dc mananca!Chiar nu stiu ce sa-i m-ai fac!S-ar putea sa fie si de la dinti ca am vazut ca are gingiile inflamate nici nu m-ai stiu ce sa m-ai cred!Ce sfat i-mi puteti da?Medicul de familie la vazut si nu are nimic!

Floricica Cu Vechime Lavinia_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.580
    fa-i ceva ce stii tu ca ii place ... si dc nu mananca du-te si la alt dr .. poate e din cauza dintilor dar chiar nimic???

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    si noi am patit la fel.....multe zile in sir bea doar lapte si poate o singura masa cu iaurt sau cereale sau un fruct........dar in rest nimic,doar lapte....innebunisem de la 4 ore ii faceam biberonul!dar a fost o perioada de o sapt,apoi si-a mai revenit incet,incet.....apoi manca 2 sapt iar incepea cu laptele!!
    nu e bolnav,nu are nimic!!dar asa are el pasarelele sau poate fii si ceva ce nu poate spune!

Floricica Nou Venita natalia17's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2009
    Postari in forum
    6
    Buna!SuntNatalia!azi i-am datPikovitul si vad ca a inceput sa manance,din mancare mi_a luat decat o felie de cascaval,mi_a mancat o jumat de mar,oricum se cunoaste!Sa vedem maine ce mananca!PUPICI

Floricica Cu Vechime maghi02's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2008
    Postari in forum
    6.052
    Natalia toti mai au mofturi, nu te ingrijora. Important e sa bea lichide.

Floricica Nou Venita dario's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2009
    Postari in forum
    9
    fetelor nici puiu meu nu prea mananca azi o mancat iaurt dimineata la amiaz 250mi lapte o dormit seara un cremvusti cu forta o napolitana si120 ceai de menta si o facut alergie la cevva am fost la medic si cand iam spus ce o mancat mo certat o zis ce mancare e asta se uita ciudat la mine ce gandea
    'doamne ce mama iresponsabila ' era sa mor de rusine da ce pot sal oblig sa manance nu stiu ce sa fac ma gandesc poate nu am insistat destul ma simt vinovata

Guest
    nu ne-ai spus cat are copilasul tau>>>
    e normal sa te certe...din putinul pe care-l mananca macar sa fie ceva sanatos...crenvusti si napolitana,zic eu, nu-i tocmai o mancare adecvata pentru un copil care nu mananca!

nu-i ma da dulciuri din comert,ii poti face tu in casa pandispan cu fructe, chec,clatite...

David,baietelul meu, are 2 ani si singurele dulciuri din comert pe care le consuma sunt biscuitii,batoane de cereale cu fructe si cate-un batonas Kinder din cand,in cand!in rest ii fac in casa...crenvusti de pui ii mai dau si, doar pentru a varia meniul...

la pranz trebuie neaparat sa papae supe, ciorbe, mancare de legume,carne oua...cred ca stii asta, nu-i usor, stiu...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari