Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita agatha.b's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2009
    Postari in forum
    19
    Fetelor ce sa ma mai fac cu Bigdanel ca a intrat parca in greva foamei refuza sa mai manance nu vrea nici cum sa mai deschida gura la nimic, i-am facut si felul lui preferat de mancare...nimic, I-am luat si borcanele..nimic. De 4 zile mananca doar lapte insa nu cred ca ii este suficient mai ales ca are un an si 2 luni deja...

Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    E posibil sa aiba un inceput de raceala,rosu in gat,vreo boala a copilariei,etc...Cauze sunt multe! Sau...paraziti! Daca continua asa,mergi la medic si fa-i niste analize!

Floricica Nou Venita castiglione's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2009
    Postari in forum
    18
    am patit si eu la fel cu cea mica si pediatru mi-a spus ca la virsta ei e normal sa refuze sa manince e singurul lucru pe care il poate controla ptr independeta ei,trec multi copii prin perioada asta a mea ca era o mincaciasa intr-o buna zi nu a mai fost vers sa o fac sa manince era sanatoasa tun dar nimic,a durat vreo 3-4 luni acum s-a rezolvat a inceput sa manince linistita

Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Da,cand e vorba de ceva trecator si atata timp cat copilul,desi mananca putin sau aproape deloc(eventual doar lapte), este perfect sanatos! Insa de ex Anisia nu mai mananca aproape nimic de vreun an..eu nu mai stiu ce-i aia sa se aseze la masa si sa pape macar jumatate de bol sau jumatate de farfurioara de mancare! daca imi ia 2 lingurite PLINE e sarbatoare,in rest lapte dimineata si seara si...ciugulit cate o gura dintr-un fruct sau 2-3 migdale!

De-aia zic ca daca inapetenta persista mult timp cel mai indicat este sa-i facem analize sa vedem daca nu apar carente de fier,Calciu, etc...

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    buna anisia, si alex al meu nu mananca in ultima vreme si am observat ca nu e de la dinti... ( el are 1an si o luna ) pur si simplu imi scuipa mancarea si vrea doar lapte sau ceai... noaptea la fel imi face se mai scoala odata ca sa manance . dar ziua e teroare cu el pana il fac sa inghita ceva pasat in blender... nu stiu cum s-o scot la capat !!

Floricica Veterana ank100's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2008
    Postari in forum
    10.573
    si noi avem perioade in care refuza mancarea si atunci incerc sa o "pacalesc", ori ii dau bucatele in manuta,sa pape singura, ori ii pun pe tavita si se serveste singura, sau combin cu ceva ce-i place. Apelam si la televizor, jucarii, carti...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari