Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita luciana.b's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2009
    Postari in forum
    11
    Lui Mircea i-am dat pana acum la 2 ani lapte humana 3. Insa as vrea sa in trec deja pe lapate de vaca pentru ca este deja mare si bea mult laptic. Insa nu vrea sub nici o forma sa bea lapte de vaca vrea doar lapte praf. Cum sa procedez?

mischa2000
    Guest
    cat de mult lapte bea?
    nici prea mult nu e bine ...
    ai incercat sa le combini?

Floricica Nou Venita alexa11's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2009
    Postari in forum
    11
    am patit si eu asa.am intarcat-o la 2 ani si nu vroia nici un fel de lapte.o pacaleam cu lingurita la inceput,apoi incepuse sa bea cu cana cate putin.acum bea in jur de doua cani de lapte de vaca pe zi.multa rabdare.

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    incearca pt inceput sa-i cumperi humanna d'ala lichid, care se gaseste la cutiute de 450 ml, si mai poti incerca parmalat de prima crestere ( prima cresccia )care e recomandat pt pana la 3 ani. au gust f bun, seamana mult cu cel praf. si apoi incepi sa le combini pe astea cu cel simplu de vaca. oricum nu te stresa f tare ca nu e nici o paguba daca la 2 ani nu mananca lapte de vaca, stii doar ca e sarac in Fe. Yanis ( baiatul meu ) are 1 an si 8 luni iar eu nici nu ma gandesc sa-i bag laptele simplu de vaca inainte de 3 ani. el nu mai bea praf de...nu implinise 1 anisor, dar primea la inceput nestle petit dej si dupa 1 an i-am introdus si humanna si parmalat ( cele despre care iti ziceam)

Floricica Nou Venita verapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.07.2008
    Postari in forum
    12
    Eu o alaptez inca pe Maria, care are 1 an si o luna, dar am o mare problema...nu vrea sa bea niciun alt fel de lapte...am cumparat de diferite feluri, am incercat cu lapte de vaca...refuza categoric. Ma gandeam s-o intarc in curand...nu stiu cum sa procedez, mai ales ca suge destul de des atat ziua cat si noaptea. Poate ma ajuta cu un sfat mamicile care au bebei mai mari ca noi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari