Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita valentina_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2009
    Postari in forum
    7
    La Valentina pofta de mancare lipseste cu desavarsire. Am lasat-o o zi intreaga si nu a mancat decat o portocala si 2 biscuti. Nu stiu ce sa ma fac cu ea ca vad ca nici cu infometarea nu merge. Cum sa ii stimulez pofta de mancare. Am incercat si cu vitamine insa fara succes

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Incercati activitate multa afara, sport, alergat, mers cu bicicleta. Stati afara cat puteti de mult, la tobogane, la catarat la locurile de joaca. Mandrele mele sunt rupte de foame dupa cateva ore de alergat prin parc, iesim si dimineata si seara, si dupa o sesiune de joaca si miscare sunt in stare sa manance si pietre.

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Nu te-am intrebat ce varsta are.

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Daca lipsa poftei de mancare persista mai multe zile, ar putea sa fie un inceput de rosu in gat sau chiar alte boli...nu vreau sa te speri, dar e posibil si asta.Nici fetita mea nu e o mare mancacioasa, dar cand mananca extrem de putin (asa cum ai zis ca a facut fetita ta), au fost cateva cazuri, peste cateva zile ne pricopseam cu ceva viroza, rosu in gat, etc.
    Daca nu e nici asta, eu iti sugerez sa iei legatura cu medicul pediatru, pentru niste analize (nu ai precizat daca ati facut sau nu), si vitaminele sa i le dai dupa ce te consulti cu pediatrul, nu asa dupa ureche ( si neaparat dupa un set de analize, cand stii daca are carente de calciu, fier sau altceva).
    Numai bine, si sa ne tii la curent!

Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Fiecare copil eu cred ca are propriul sau ritm de viata si de alimentatie. Cu cea mare (3 ani) ma lupt sa manance, cu cea mica (1 an) ma lupt sa nu manance prea mult - o cina cu 2 cremvusti, o bucata de branzica telemea si o sticluta de 350 ml de laptic e cam prea de tot chiar daca nu suntem la regim !

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari