Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    noi avem 1 an si 2 luni...si as vrea sa-i scot masa de noapte...de la 3-4 dimineatza......e oke?...e prea devreme?...inca alaptez

Floricica Avansata ingerul01's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    al meu are aproape 8 luni si rar mai papa noaptea. rar de tot papa pe la 3 sau pe la 5. asta doar in cazul in care adoarme prea devreme si nu mai apuca sa pape la 22-23.

Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    incerca sa i-o scoti daca poti. in loc de lapte da-i ceai daca se trezeste. vezi daca vrea, daca s-a obisnuit asa, o sa fie mai greu.

cristina elena
    Guest
    Deci Luca inca papa tzitzi. La acest capitol e mai greu de dat sfaturi, la lapticul din biberon e mai usor de renuntat. Imi dau si eu cu parerea, daca incerci si-i dai seara la culcare sa pape bine nu merge? si apoi doar dimineata pe la 6-7 sa aiba urmatoarea masa? Ceai la biberon bea? Ca ar fi o solutie si asta, sa-l "pacalesti" cu ceiut dimineata devreme.

Floricica Debutanta  Mami simona's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2006
    Postari in forum
    745
    Cam aceiasi problema o am si eu cu Andrutza, care maine implineste 1 an si 3 luni si inca mai papa tzitzi. Nu se poate altfel. A avut o perioada buna cand nu se mai trezea noaptea deloc. Acum de vreo trei saptamani, de cand i-a dat ce-a dea 5-a maselutza e jale. Se trezeste e la 4 - 5 dimineatza si se serveste singura cu tzitzi. Am incercat cu laptic la biberon, cu ceiuc, dar nimik. Cu cat creste cu atat pare mai de nedespartit de tzitzi. Nu stiu ce o sa ma fac. Imi propusesem sa o intarc dupa sarbatori, dar mi se rupe inima cand o vad cum plange dupa tzitzica.

Floricica Nou Venita carmen iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    Alex are 1 an si 6 luni si tot se mai trezeste.Ii dau prin somn la ora 11 o sticla cu lapte si cereale si la 6 dimineata se trezeste si cere lapte.Am incercat sa-l prostesc cu ceai dar arunca sticla si cere "apte".Cred ca fiecare copil renunta la masa de noapte singur cind doreste el.Degeaba ne agitam noi sa-i dezvatam.Acum sint bucuroasa ca are programul asta,dar a plins vreo citeva nopti pina l-am dezvatat de trezitul la 2-3 ore.

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Alex nu a mai papt noaptea de la 3 luni ..nu se trezea decat pe la 6.00...apoi din ce in ce mai tarziu,acum pe la 9.00.

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    Cosmin de 1 saptamana papa dimineata pe la 6-7,dar asta numai in cazul in care se culca tarziu si papa pe la 22

Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    daca ai lapte eu zic sa ii mai dai san. eu din pacate de la 4 luni a trebuit sa ii bag lapte praf pt ca al meu nu mai era consistent, dar i-am dat in pararlel si titi, asa cum era. dar pe 24 dec nu a mai vrut el.

Floricica Nou Venita elenuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2006
    Postari in forum
    80
    alexandra, cand avea un an jumatate, manca noaptea cam 3 biberoane, si ca sa o dezvat i-am dat lapte cu cana, a marait vreo 2 nopti si apoi nu s-a mai trezit noapte (ii era lene sa stea in fundulet si sa bea lapte cu cana)

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    multumesc ptr pareri....vad ca nu stam mai rau ca altii...am uitat sa mentionez ca am meu copilas adoarme seara pe la 19-19.30 cu ceva tzitzi...dar masa ma consistenta o are pe la 17...deci cred ca pe la 3 dimineatza e lihnit de foame.....poate dupa ce o sasi modifice ora de somn

+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari