Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Nestle Lapte Junior 1+ cu Miere

Eu lui Edi ii mai dau o masa de lapte praf seara, si ii dau tot Humana 3 pentru 10 luni care am inteles ca merge pana la 3 ani, insa am vazut pe piata Nestle Lapte Junior 1+ cu Miere si ma gandesc ca poate e mai nutritiv decat humana pe care i-l dau eu.

Voi ce stiti? Da cineva copilului Nestle Lapte Junior 1+ cu Miere?

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Eu i dau Nestle Lapte Junior 1+ simplu dar de vreo cateva ori am luat si cu miere...dar noi mancam de mici de la NESTLE, am inceput cu NAN 1 apoi cu 2,3 si acum suntem la junior, i dau si de vaca de la 1 an.
    Am vazut ca i dai Humana, parerea mea e ca nu ar trebui sa-i dai acum de la Nestle, de ce sa-l schimbi daca lui i merge bine...doar ca are miere? Pune-i o lingura de miere in laptele lui Humana si gata.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Cristina ma gandeam ca poate e mai nutritiv fiind destinat special copiilor mai mari de un an, in timp de Humana 3 e de la 10 luni in sus. Deci nu gustul sau mierea erau problema . Asa si eu dimineata ii dau lapte de vaca si doar seara lapte praf

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Scuze...eu intelesesem ca mierea era problema pentru ca este JUNOR 1+ SIMPLU si cu MIERE. Dar nu este si Humana pt copii de peste un an?

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Cand treci de la o etapa la alta, doctorita mea zice ca poti sa-i schimbi laptele, dar sfatul meu este sa-i dai Humana Junior. Mierea in lapte este buna dimineata, dar seara la culcare .... nu prea cred.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Humana Junior este doar la cutii de 1 litru gata preparat si este exagerat de scump, plus ca nu ii place la gust. O sa ramanem la Humana 3

Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Citat Postat de gabitzza Vezi mesajul
    Humana Junior este doar la cutii de 1 litru gata preparat si este exagerat de scump, plus ca nu ii place la gust. O sa ramanem la Humana 3
    Nu este adevarat. Este si la cutie, o cutie foarte frumoasa. Se gaseste la market, la farmacie. Eu am vazut in Kaufland, in Real, la Sensiblu...

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Acum in week-end am vazut si in Cora, nu stiam ca exista pana nu mi-ai zis tu, si nici nu era in Cora pana acum. I-am luat si sper sa ii placa si sa ii priasca. Ca pret este mult mai avantajos decat Humana 3

Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    O sa vezi ca o sa-i placa. Maria a mancat o perioada Humana Junior si, in perioada Pastelui, comerciantii nu s-au aprovizionat si am ramas fara lapte. Nu am gasit mai mult de o saptamana. Atunci am trecut la Hipp Bio Junior (si am ramas la el).
    Pupici !!!

Floricica Nou Venita masini's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.12.2009
    Postari in forum
    4
    Daca trece de un an se poate da miere de albine cu lingurita. Dar nu miere din magazin ca aia nu este miere. Acel produs este un compus chimic si are mult zahar. MIerea naturala o poti gasi numai la apicultori, iar in aceasta perioada este zaharisita. Aceea este mierea adevarata. Cea mai buna este cea cu propolis pentru ca ajuta la dezvoltarea imunitatii.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari