Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita naty.mish's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.02.2009
    Postari in forum
    15
    Andrei chiar si acum la 1 an refuza sa mestece mancarea si daca ii dau ceva mai mare vomita. Nu stiu ce si cum sa ii mai dau la micul dejun pt ca banuiesc ca deja laptele nu mai este suficient dimineata. Peste tot scrie ca se dau tartine cu unt si cu gem sau sandwichuri insa el nu mesteca. Ce as putea sa ii dau?

mischa2000
    Guest
    aberatii ... lapte cu cereale e de ajuns pana aproape de doi ani ...
    nu stiu care copil accepta asa usor unt pe paine ... si asta la un an ... doar cei care maninca orice si oricum.

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Ai foarte mare dreptate...Iuli nu mananca dimineata decat lapte..simplu sau cu cereale,la alegerea ei.....asta la 10 cand se trezeste si pana la 2 cand se culca de amiaza si doar cateodata daca cumva isi bea laptele mai devreme mai papa ceva pana la somnic,poate 2-3 linguri de supa.

Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Subscriu la ce spune Misha, Anisisa are deja 2 ani si 3 luni si INCA papa doar lapte dimineata,altceva nu vrea sub nici o forma! Paine cu unt manca si la un an,mesteca de timpuriu pt ca i-au aparut dintisorii si maselutele f devreme insa...nu dimineata ci cand avea ea chef.

Apoi gandeste-te ca-s o gramada de adulti care in afara de cafea sau ceai nu mananca altceva pana in jurul pranzului. Un mic dejun mai consistent este f indicat dar..daca copilul nu vrea,nu-i bine sa-l fortam! Incearca si cu ceva fructe,sunt f bune dimineata,asta daca ii plac si le accepta asa devreme! Daca nu,stai linistita,laptele e f bun!

Floricica Debutanta ioana07's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2008
    Postari in forum
    1.038
    fetita mea cand se trezeste bea lapte cu cereale(210ml+2 cupe);dupa 1 ora jumate-2 papa fructe cu branza/biscuiti sau ou cu iaurt,paine.

Floricica Nou Venita vali partene's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2008
    Postari in forum
    244
    La varsta de 1 an ii dadeam doar lapte simplu si dupa 2-3 ore pireu de fructe, acum la 2 ani ii dau lapte cu cereale, iar dupa o ora mai mananca fructe, ou etc. Paine cu unt i-am dat dupa un an jumate, oricum laptele e cel mai bun.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari