Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alexa29's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    23
    Alexandra inca nu vrea sa manace mancarea decat pasata. Nu stiu cum sa mai procedez cu ea, are deja 2 ani jumate si nu mai pot sa ii pasez la fiecare masa mancarea. Refuza cu desavarsire sa mestece. cum sa scap de blender?

Floricica Novice danyel_danyel1's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2009
    Postari in forum
    413
    ALEXA ,IMI PARE RAU DAR DACA ASA AI INVATAT-O O SA MAI DUREZE PANA SE INVATA SA MANANCE BUCATI MAI MARI,SI SA AI GRIJA SA NU SE INECE.EU NU I-AM DAT LUI DANI NICIODATA MANCARE PISATA,ATAT DOAR MERE CU BISCUITI SAU BANANE CU BISCUITI.MULTA RABDARE SI MULT SUCCES IN CONTINUARE.

mischa2000
    Guest
    dar mesteca ceva? mare, paine, cartofi prajiti ... chiftele ...
    ciorba maninca? cum ... daca e si aia pasata ... atunci nu mai punelegume si dai doar paine cu zeama ... eventual incurajeaza copilul sa inmoaie felia de paine in ciorba ...
    incearca sa o dai prin bunici, vecini ...etc ... s-o puna la masa ... sau ... du-o la cresa ... asteapta gradinita ... acolo singur va deprinde si altceva ...

Floricica Nou Venita alexis_5's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2009
    Postari in forum
    8
    BUNA FETITA MEA ARE 1 SI 5 LUNI DAR NU I-AM DAT DELOC PISAT ,I-AU IESIT DINTII ABIA LA 11 LUNI I-AM DAT NEPISAT SI S-A INVATAT INCEARCA SI INVAT-O AI GRIJA SA NU SE INECE CUNOSC O PERSOANA CARE LA FEL I-A DAT BAIATULUI EI SI ACUM ARE 4 ANI SI NU MANANCA DECAT PISAT II DADEA PORTOCALA SI SE INECA PENTRU CA EL NU STIA SA MESTECE II UREZ MULT SUCCES.

Floricica Novice paula toma's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2006
    Postari in forum
    549
    buna Alexa te inteleg perfect
    si al meu nu mai accepta limgurita ...si asa ma chinui cu blenderul...mananca doar iaurtelul cu ling...am incercat sa-l pacalesc si nu am reusit..si eu sunt disperata....daca vrei mai vb.pe mess...ciumpalac01@yahoo.com

Floricica Novice paula toma's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2006
    Postari in forum
    549
    buna ti-am lasat MP
    o zi buna in continoare

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari