Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita danacrista's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2009
    Postari in forum
    30

Lipsa poftei de mancare la copilul mic

Topicul este raspuns la articolul Lipsa poftei de mancare la copilul mic

un subiect foarte interesant pentru ca si noi ne confruntam cu aceasta problema.Andreea are 13 luni si nu deschide gurita sa manance cu lingurita.Eu ii deschid gurita apasandu-i pe obrajorii dar asta nu cred ca este lipsa de apetit .As vrea sa stiu ce este de ce nu vrea sa deschida gurita are 4 dintisori iesiti fara nici o problema

Floricica Nou Venita elena1's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2009
    Postari in forum
    30
    Buna Dana , eu cred ca aceasta metoda nu este tocmai indicata ,o sa aiba o repulsie fata de mincare .Mai bine incerci atunci cind o pui pe scaunelul ei unde maninca sa i distragi atentia cu jucarii si cind vezi ca este prinsa cu jucariile ii mai bagi o lingurita in gurita.Sau va jucati amandoua si ii mai bagi o lingurita in gurita cind nu este atenta.Eu cam asa am facut cu fiemea

Floricica Nou Venita mariamihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2009
    Postari in forum
    1
    interesant dar nu cred ca trebuie sa vafacetia titea griji fetita mea are 1an si 3 luni si nu prea e o papacioasa, dimineata bea lapticu si pe la 11 mincarica in rest mai multe uscaturi, si avem 13 kg.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari