Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita iustinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2010
    Postari in forum
    24

Le dam miere bebelusilor?

Am auzit ca mierea nu este recomandata bebelusilor. Totusi, mierea este un aliment complet care poate aduce si multe beneficii. De la ce varsta este sigur sa dam miere celor mici ?

Floricica Nou Venita cris_01's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    150
    La bebelusii de pana intr-un an nu se da miere pt ca albinele sunt purtatoare de botulism si se pot imbolnavii si copiii!Pediatra mi-a spus ca ii pot da fara probleme miere dupa varsa de un an,ceea ce am si facut!

nicole13
    Guest
    dupa varsta de un an...pana sa aflam beneficiile,trebuie sa stim mai intai "raul" pe care il poate provoca un aliment...in speta mierea!

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Asa cum au zis si fetele mai sus...intaresc si eu ideea...mierea se da dupa un an, are timp sa pape miere toata viata, nu-ti fa griji. Sanatate maxima.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Miera contine un ``ceva`` nu mai stiu concret ce anume care nu le face bine.Mai bine asteptam a treaca de un an si apoi, vorba cuiva de mai sus:are timp toata viata.Tatal meu stupar. Mananc miere de cand ma stiu dar copiilor le-am dat dupa un an cate putin la inceput ca si cu oricare aliment nou introdus.

Floricica Nou Venita drutza1799's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2010
    Postari in forum
    291
    si eu stiu acelasi lucru;bebe trebuie sa guste din mierea de albine dupa varsta de 1 an.

Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Dupa un an e ok fetitele mele papa zilnic doua lingurite de miere diluate in lapte, fetele au dreptate... pe incercate!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari