Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maruta.alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    15
    Dupa varsta de un an am trecut de la formula de lapte praf la laptele humana Junior. Acum Alina are un an si 9 luni si bea o cutie de lapte humana junior pe zi. As vrea sa o terc totusi pe lapte de vaca pt ca stiu ca laptele asta humana este imbogatit cu vitamine si mi-e teama sa nu ii creez vreun exces de vitamine si minerale insa mi=e teama de aceasta trecere

Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Draga mea,o cutie de lapte formula pe zi este ENORM DE MULT. Pediatra ta ce zice, i se pare ok?? Da,toate formulele de lapte sunt imbogatite cu vitamine,fier,Ca dar nu trebuie obligatoriu s-o treci pe lapte de vaca, eu am de gand sa-i dau formula cat doreste ea(mai ales ca nici nu mananca mancare solida). Parerea mea, incearca sa-i reduci cantitatea , este foarte mult!! Si,daca vrei neaparat,incepe sa-i introduci si lapte de vaca,o masa formula,una lapte de vaca...

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    ba nu e deloc mult !! humanna junior are 450 ml, deci chiar nu e mult pt 1 an si 9 luni. nici la 9 luni nu era mult...
    dar tu probabil te-ai gandit la cutia aia de lapte praf. nu ! humanna junior e lapte lichid care sa gaseste la cutiute de 450 ml

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    Alina, nu-ti fa griji, nu ai cum sa-i faci exces de vitamine si de minerale..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari