Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380

Laptele de capra

De cand Antonia a inceput gradinita, e mereu bolnavioara, am fost o saptamana internate si de trei luni nu reusesc sa spun ca e perfect sanatoasa. Am auzit ca laptele de capra este un leac miraculos, mai ales la plamani (a avut si pneumonie) si creaza imunitate copiilor. Daca aflati mai multe despre laptele de capra, sau le-ati dat copilasilor vostri, va astept sa imi impartasiti din experientele voastre. De maine voi incerca sa le dau fetitelor mele, la inceput am inteles ca e bine dat diluat cu lapte de capra in parti egale si putina miere. Am sa va tin la curent cu evolutia starii de sanatate a Antoniei. Credeam ca e mai greu sa faci rost de lapte de capra dar eu am reusit chiar usor, de la o tanti care aducea si cas de oaie si lapte de vaca, avea si caprite... ea mi-a spus ca are din martie un client cu cancer la plamani si ca la controlul din iunie medicul a fost uimit de evolutia imbucuratoare a starii de sanatate. Am crezut si ca e mai scump dar diferenta nu e foarte mare - 4 lei/litru, sanatatea copiilor nostri merita!

Floricica Senior julay's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    Citat Postat de mihaelarascu Vezi mesajul
    De cand Antonia a inceput gradinita, e mereu bolnavioara, am fost o saptamana internate si de trei luni nu reusesc sa spun ca e perfect sanatoasa. Am auzit ca laptele de capra este un leac miraculos, mai ales la plamani (a avut si pneumonie) si creaza imunitate copiilor. Daca aflati mai multe despre laptele de capra, sau le-ati dat copilasilor vostri, va astept sa imi impartasiti din experientele voastre. De maine voi incerca sa le dau fetitelor mele, la inceput am inteles ca e bine dat diluat cu lapte de capra in parti egale si putina miere. Am sa va tin la curent cu evolutia starii de sanatate a Antoniei. Credeam ca e mai greu sa faci rost de lapte de capra dar eu am reusit chiar usor, de la o tanti care aducea si cas de oaie si lapte de vaca, avea si caprite... ea mi-a spus ca are din martie un client cu cancer la plamani si ca la controlul din iunie medicul a fost uimit de evolutia imbucuratoare a starii de sanatate. Am crezut si ca e mai scump dar diferenta nu e foarte mare - 4 lei/litru, sanatatea copiilor nostri merita!
    Buna! Eu am crescut cu lapte de capra, bunicii mei cresteau capre! Pot sa iti spun ca eu pana la 11 ani nu am avut nici o boala, m-am imbolnavit in clasa a V cu hepatita alimentara, luata de la scoala! Nu imi aduc aminte sa fi stat o zi in pat!!! Si sora mea la fel, ea e mai mica ca mine cu 1 an si 3 luni si a crescut in aceleasi conditii ca si mine...Mama nu a fost niciodata internata in spital cu vreuna dintre noi! Chiar si acum, (eu am 31 ani) racesc foarte rar ...Primul lucru pe care il serveam dimineata era o cana cu lapte proaspat muls:)) Nu aveam rabdare sa astept sa il fiarba!:)) Da, eu cred ca laptele de capra este foarte bun pentru intarirea imunitatii !

Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Multumesc pentru raspuns, ma gandeam si eu sa nu il fierb asa ca il dau crud, in amestec cu cel de vaca iar acum vreau sa renunt total la cel de vaca.Sanatate in continuare!

Floricica Nou Venita petrozia's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.06.2010
    Postari in forum
    7
    buna dragi mamici! sunt si eu o mamica de decembrie 2009 si va dau un pont Farmacie online - Ariana Farm

nicole13
    Guest
    Bun pontul, dar n-aveti lapte de capra!

Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Ca e laptele de capra sau nu, Tony nu mai tuseste, avem deja 2 saptamani de cand bea, Doamne ajuta!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari