Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita aandra27's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    1

Inghetata pt copii

am descoperit de curand dulciuri pe care i le pot da baiatului meu de 2 ani si jumatate. la firma de inghetata KRI KRI am gasit inghetata fara zahar, in varianta pe bat si tort la 2 litri. am incercat varianta pe bat si pot sa va spun ca baietelul meu a fost cel mai fericit din lume ca in sfarsit l-am lasat sa pape dulciurile - aproape interzise pana acum. mai mult, am aflat ca inghetata este unul din produsele dulci cu cele mai putine calorii. iar faptul ca am gasit si un produs 0 la suta zahar m-a bucurat foarte mult. acum am cumparat varianta tort si ii dau cate putin, dupa ce o las sa se mai topeasca putin in castronel. ma bucur ca il vad atat de fericit. si pot sa va spun ca am gustat-o si eu - este intr-adevar delicioasa, are acelasi gust cu inghetatat normala. astept pareri dupa ce o incercati si voi si copiii

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    uita-te bine la continut, ca daca toata e numai E-uri si arome de... e mai nociva decat zaharul. eu nici pentu mine nu cumpar un produs panv nu ii citesc bine de tot compozitia... pentru copil cred ca voi face in casa dulciurile...

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Ai dreptate snowdance; trebuie vazut bine ce ingrediente are ca altfel....
    Si oricum, cu ce-l ajuta ca are putine calorii si nu are zahar, ca doar nu e la dieta.
    Mariei am incercat sa-i dau inghetata (mancam eu asta vara si a vrut si ea) dar nu i-a placut. Deci... am scapat de un stres in plus .... rosul in gat, E-urile.
    Eu cred ca sunt anumite alimente pe care noi adultii le consumam si care nu ne sunt deloc de folos. De exemplu dulciurile, alcoolul (in afara de vin). Eventualele substante nutritive pe care le ofera le putem lua foarte bine din alte alimente, mult mai sanatoase. Adica, daca punem in balanta aspectele pozitive si cele negative... acestea nu ies prea bine. Sunt bune si atat. Putem trai si fara ele. Daca copii nostri nu sunt obisnuiti cu ele, de ce sa le dam?Nu ma intelegeti gresit, nu sunt mai catolica decat Papa; nu inseamna ca Mariei nu-i mai dau din cand in cand cate o ciocolata mica pentru copii, dulciuri facute in casa sau cumparate de la cofetarie (fursecuri, piscoturi...). Mai mananc eu si nu pot sa ma ascund in dulap sa mananc. Dar cred ca totusi ei ar putea foarte bine trai fara ele. La fel si noi.
    Voi ce credeti?

oanachampion
    Guest
    Inghetata chiar NU ESTE unul din dulciurile cu putine calorii... E prima oara cand aud asa ceva! Poate doar daca e facuta doar din arome artificiale si indulcitori artificiali... Inghetata adevarata e o bomba calorica!! Daca vreti dulciuri cu putine calorii si fara e-uri, puteti face in casa granola bars... sau inghetata din suc natural de fructe bagat la congelator... Insa... vine iarna, ce rost mai are?

oanachampion
    Guest
    De ex, 150 gr de rosii = 27 cal... 150 gr inghetata simpla, de vanilie = 290 cal... Deci... vorba Nicoletei, putem trai si fara asa ceva!

mischa2000
    Guest
    reclama domle ... reclama ....

apropo de inghetata fara grasimi ... isi ia sotul meu una de la o firma locala ... gusta ... se lamureste .... si apoi o da la caine ...
    pune saracul caine botul acolo ... miroase ... si apoi ii arunca o privire ... mai tu esti tampit? :)

mother
    Guest
    mihaela ai "nasul fin" :))

ce bine ca parintii nu dau inghetata la copii ("ca sa nu faca rosu in gat"), astfel ii scutesc de niste chimicale inutile :)

mischa2000
    Guest
    pe dracu am nas fin ...
    se vede de la o posta ...
    individul sau individa nici macar nu are copii ...
    si pot sa va spun ca am gustat-o si eu - este intr-adevar delicioasa, are acelasi gust cu inghetatat normala.
    care e parintele care da ceva la copil ... ceva nou si cumparat fara sa guste si el ...

am incercat varianta pe bat si pot sa va spun ca baietelul meu a fost cel mai fericit din lume ca in sfarsit l-am lasat sa pape dulciurile - aproape interzise pana acum. buna treaba ... nu ii da dulciuri ... ciocolata etc ... dar ii da inghetata ....

la firma de inghetata KRI KRI am gasit inghetata fara zahar, in varianta pe bat si tort la 2 litri.
    deformatie profesionala ... marketing vanzari ... in mod normal ... noi consumatorii spunem un tort de un kilogram ....

am aflat ca inghetata este unul din produsele dulci cu cele mai putine calorii. nici macar nu stie ca ... dimpotriva ... de calorii au nevoie copii ...

acum am cumparat varianta tort si ii dau cate putin, dupa ce o las sa se mai topeasca putin in castronel. ma bucur ca il vad atat de fericit.
    aici mai lipsea ... cumparati vrac ... pret mai convenabil ...
    asta cu bucuria si fericirea ma face sa rad ...

astept pareri dupa ce o incercati si voi si copiii

parerea mea este ca mai bine vorbiti cu admnii de pe aici ... postati un banner publicitar ... cu inghetata de toamna - iarna ... tratament fara calorii impotriva bolilor de sezon ...

nicole13
    Guest
    alo,fata astepta pareri dupa ce incercati inghetata...si voi,dar mai ales copiii...:))

ce va dati voi cu parerea in necunostinta de cauza?!!!!!!

mother
    Guest
    hahaha....

cosmarul comerciantilor sunteti voi:)))

Floricica Nou Venita cristina41975's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    2
    Buna ziua! Eu una am ajuns aici doar cautand informatii despre produsul la care initiatoarea topicului ii face putina reclama ... nu doar aici ci si in mai multe parti (forumuri). Felicitari mischaela2000 doar pentru postarea aceasta am intrat si aici! Acest anunt apare si la forumuri cu diabetici si la cele privind greutatea si la cele pentru copii! Eu am cautat initial de curiozitate sa vad clar ce are in componenta acest produs, si mai tarziu dupa numele celui/celei care a postat anuntul ... si am gasit multe ... cu data de ieri si azi ... Multumesc pentru justificarile aduse in raspunsul dat! Mie mi s-a parut ciudata doar formularea ... dar am aflat si alte amanunte contra. Multumesc inca o data!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari