Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita yana337's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2009
    Postari in forum
    3
    Va salut calduros.Pot sa dau crisi la un copil de 6 luni??Si daca da ,cum sa prepara cu laptele praf.Cine stie va rog raspundeti chiar am nevoie sa stiu

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    banuiesc ca in mod normal.....
    dar de ce nu-i dai cereale adaptate varstei?sunt in zeci de combinatii si sunt si sanatoase!!eu nu i-am dat vreoadata gris,dar ii dadeam cereale si faina de orez!

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    si eu grisul cred ca l-am introdus in alimentatia Carinei dupa varsta de 10 luni... citisem ca nu e recomandat beblusilor fiindca ar favoriza eliminarea Ca din organism...

asa cum spunea si madaroxi poti sa-i dai copilasului tau cereale adaptat varstei lui...

dupa varsta de 10 luni ii dadeam 1 data la 2 saptamani cate un castronel de gris preparat cu lapte praf si mere coapte...

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    De curand i-am dat si eu gris...La 6 luni sigur e mult prea devreme. Eu i-am facut galuste de gris numai cu galbenus, in supa, asa, sa mai pape ceva nou. Cum zic si fetele, cerealele sunt cele mai incate. Mai poti lua eventual de la naturisti cereale fara gluten- hrisca, quinoa etc. sa ii faci cate o mancarica.

Floricica Avansata mamafloricica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2008
    Postari in forum
    2.206
    gina, tu i-ai dat matildei naut?
    daca da, cum l-ai preparat?
    scuze de offtopic...
    cat despre gris, si eu cred ca e devreme. cerealele sunt mai indicate.

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Naut nu i-am dat ca nici eu nu am mancat, azi ne-a zis flori (missrosu0 ca ia dat coplilului, chiar eram si eu curoasa...

Floricica Senior creolina's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2008
    Postari in forum
    3.846
    Intr-adevar e putin cam devreme introducerea grisului de la 6 luni, asa cum au spus si fetele cele mai potrivite sunt cerealele adaptate varstei. Faina si derivatele sale, cum as fi de ex grisul, in cantitati mari sunt de evitat pentru ca una din substantele continute, fitina poate favoriza instalarea rahitismului.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari