Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita meliche's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2009
    Postari in forum
    23
    Baietelul meu Mihnea are un anisor si inca papa lapte praf Nan 2. Am inteles ca exista Nan 3 si ar fi bine sa trec pe asta insa la noi la supermarket nu am gasit. Am gasit in schimb Nestle pentru 1+...oare pot sa il trec pe alt tip de lapte? Sau sa incerc sa ii dau lapte de vaca...oare care e mai bun dupa un an, laptele de vaca sau cel praf?

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    buna meliche... eu ii dau fetitei mele sa bea Lapte Nestle Junior 1+... e recomandat copilasilor cu varsta de peste 1 anisor...

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    daca ai sa citesti parerile privind introducerea laptelui de vaca la aceasta varsta ai sa vezi ca sunt diferite... cel mai bine ar fi sa te consulti si cu pediatrul copilasului ca sa cunosti exact avantajele si dezavantajele folosirii unui anumit tip de lapte

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    poti citi mai multe pe aceeasi tema aici

Floricica Nou Venita dia16paula's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2009
    Postari in forum
    163
    buna meliche...desi bebe meu are doar 1 luna si nu mi-am pus inca problema asta eu te sfatuiesc sa mai ramai putin pe nan, sotul meu lucreaza la nestle si chiar stiu ca este un laptic care contine tot ce are nevoie bebe tau(e nr 1 in lume in nutritia copiilor)...nu zic ca laptele de vaca nu ar fi bun pt ca e natural dar s-ar putea sa fie si prea greu la stomac pt el,pt ca e mai gras

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari