Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita teodoys's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2009
    Postari in forum
    4
    copilul meu bea prea multa apa

Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Cam cata??

Ca si anisia bea fffff multa,chiar si la culcare noaptea dupa lapte!

Pe zi bea peste un litru(fara lapte)..si in timpul mesei,mereu cere!Nu vreau sa ma gandesc cat va bea la vara..Oricum,in jur de 1 noaptea si dimineata la 4 ii schimb pampersul si,chiar si asa,de multe ori o gasesc fleasca de la atatea lichide!

mischa2000
    Guest
    un litru ... uau ... e cald tare la voi?
    ... acum nu mai zic de fiica-mea ca bea mult ...

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    De unde? Sunt 20-21 grade in casa! Apa cere tot timpul, de mi-ar cere si mancare macar 5% din cat cere apa si as fi multumita!

Dar Raluca cata bea??

mischa2000
    Guest
    cred ca nici jumatate de litru ... sau mai mult ...
    a avut o perioada in care bea foarte mult si ma cam speria nevoia asta ... coincide cu anumite boli ... doamne fereste ...
    apoi am dezobisnuit-o incet ... ii turnam foarte putin in bibe ... ii mai dadeam sau nu daca mai cerea ... pe atunci avea un an ...
    ... stiam ceva de consumul de apa ... trebuie sa fie proportional cu greutatea noastra ... de ex adultii au nevoie de 2 litri pe zi ...
    acum eu cred ca ele beau pur si simplu de placere ...
    o mai santajez si la masa ... "vrei apa?" ... ii dau la pahar cu paiul si ii pun foarte putin ... "iei lingurita asta! "si mai merge ...

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    mai zicea cineva pe aici, nu mai tin minte ce topic ca bea copilul 3 l de apa pe zi
    simona, n-ai intrebat pedi dak e prea multa? sau care e necesarul de apa/kg corp?

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Am intrebat si a zis ca,tot asa,cere din obisnuinta si ii place sa bea apa! Oricum,luna asta ii fac analize amanuntite sa vad cum sta la toate capitolele,sa fiu eu linistita!

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Pai aceeasi mamica care a deschis topicul spunea ca bea 3 litri,exagerat de mult!

PacaT ca nu a mai intrat si pe aici...

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    al meu copil bea prea putina apa..abia daca reusim 150 ml pe zi
    imi cere dar bea doar cateva guri si toata ziua il incerc,chiar imi cere si el cand vrea..
    ma inspaimant cand aud de 1l de apa,inseamna ca si la noi e ceva in neregula daca bea foarte putin

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    bogdan bea cam juma de litru... si eu credeam ca e cam multa dar facand comparatie...

Floricica Debutanta ana07's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2007
    Postari in forum
    1.153
    Filip bea cam 250 de ml de apa pe zi. In plus mai bea cam 200 ml suc de fructe si 250 ml supa. Asta fara sa punem la socoteala cei 500 ml de lapte de dimineata si seara.

Si Filip obisnuia sa bea cca un litru de apa pe zi, insa dr ne-a spus ca este ceva normal, daca nu are temperatura si amananca si restul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari