Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita luci.bebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    15
    Pana acum Luciana era foarte mofturoasa si abia abia reuseam sa o convingem sa manance. Apoi a tinut regim vreo 4 zile din cauza unui deranjament digestiv cu voma si diaree. Ei bine, dupa aceste zile de regim cere intr-una de mancare si tot mananca. Mi-e teama de schimbarea asta brusca. Am intrebat-o daca o roade stomacul gandindu-ma ca poate are vreo gastrita ceva insa zice ca nu, doar ca ii e foame. Oare ce sa fie?

mischa2000
    Guest
    pai asta e motiv de ingrijorare ...?
    vreau si eu sa ceara asa ....:)

Floricica Cu Vechime alexanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2008
    Postari in forum
    5.745
    Sa iti traiasca printesa,sa fie sanatosa si fericita.

Floricica Veterana ank100's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2008
    Postari in forum
    10.573
    si eu vreau sa ceara asa!!!!

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Saracul copil e infometat.....si a mea mananca intr-o zi pentru 2-3 copii si apoi 2-3 zile nu pune nimic in gura...e drept si ca noua ne dau caninii acum si ne mai dor gingiile dar daca nu doare nimic mananca aproape non-stop..

mischa2000
    Guest
    multumimi multumim ...
    desi i-am implinit de vreo trei luni aproape ... dar tare mi-e lene sa pun tiker :)

Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Bucura-te ca-ti mananca copila! Si fii sigura ca nu papa ea mai mult decat ii trebuie...cu siguranta nu iti cere multa mancare daca vrea asa de des!

Vorba fetelor,as fi cea mai fericita sa-mi ceara si a mea papa din ora in ora,macar sa manance si a mea ca un copil normal!

Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Stai sa o vezi pe micuta mea, de dimineata pana seara papa-papa, ma dispera, chiar la regim nu o pun, dar incerc sa-i dau mai mult legume si fructe

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    La noi sunt trei mese ale zilei, unde ele stiu ca trebuie sa manance pentru ca intre ele alta mancare nu au voie. Doar fructe, astea pot sa manance oricand, la orice ora. Asa ca daca li se face foame se duc si isi iau singure piersici, nectarine, banane, mere, astea stau intotdeauna la indemana lor, nici nu ma mai intreaba.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Citat Postat de luci.bebe Vezi mesajul
    Pana acum Luciana era foarte mofturoasa si abia abia reuseam sa o convingem sa manance. Apoi a tinut regim vreo 4 zile din cauza unui deranjament digestiv cu voma si diaree. Ei bine, dupa aceste zile de regim cere intr-una de mancare si tot mananca. Mi-e teama de schimbarea asta brusca. Am intrebat-o daca o roade stomacul gandindu-ma ca poate are vreo gastrita ceva insa zice ca nu, doar ca ii e foame. Oare ce sa fie?
    Dupa boala organismul se reface si probabil cere alimente care i-au lipsit pe timpul regimului.Probabil la un moment dat, cine stie, va reveni la vechiul ``regim``.Cu fetita me am patit la fel.Acum iar ne luptam cu ``nu vreau, nu mi-e foame, mai tarziu...``.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari