Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410

Exclamatie ceaiuri

bebelina mea are opt zile pot sai dau ceaiuri intre mese pt k nu mananca regulat si atunci nu se satura ceva sfaturi va rog

Floricica Avansata roxy31's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2010
    Postari in forum
    1.942
    ii dai san sau lapte formula....

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Ceai la 8 zile?De unde stii ca nu se satura?Iar ceaiul ar satura-o????

mother
    Guest
    wow! cine te-a invatat sa ii dai ceai?
    da-i tzatza si nimic altceva.....

ceaiurile ce scop au?

Floricica Nou Venita kxna's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2009
    Postari in forum
    69
    san si supliment...
    exista un ceai care se da la varsta asta , este cel de colici de la humana sai hipp... ceai de fenicul si anason.
    eu i-am dat , dar era vara si il mai hidrata...

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    Citat Postat de andreea 2929 Vezi mesajul
    Ceai la 8 zile?De unde stii ca nu se satura?Iar ceaiul ar satura-o????
    cred ca avea nevoie de un raspuns ......nu de un interogatoriu :))
    Ghiocel nu e nevoie sa ii dai ceiut,pt ca laptele matern contine tot ce trebuie ca bebelului(80%apa si in plus toate substantele nutritive ) sa ii fie bine ...pana la 6 luni e de preferat exclusiv alaptarea ..laptele tau ii tine lui bebe si de sete,la varsta asta (8 zile)bb oricum mananca putin,asa ca nu are rost sa ii umpli stomacelul cu ceiut!
    ai o fetita superba,sa-ti traiasca!!!

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    poi am o vecina si tot insista sa ii dau ceaiuri intre mese pentru ca papa putin si adoarme cu sanul in gura in plus sunt si eu la primul bebe si nu ma prea pricep de aceea am si intrebat aici

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de bia25 Vezi mesajul
    cred ca avea nevoie de un raspuns ......nu de un interogatoriu :))
    Ghiocel nu e nevoie sa ii dai ceiut,pt ca laptele matern contine tot ce trebuie ca bebelului(80%apa si in plus toate substantele nutritive ) sa ii fie bine ...pana la 6 luni e de preferat exclusiv alaptarea ..laptele tau ii tine lui bebe si de sete,la varsta asta (8 zile)bb oricum mananca putin,asa ca nu are rost sa ii umpli stomacelul cu ceiut!
    ai o fetita superba,sa-ti traiasca!!!
    Ai auzit de libertatea de exprimare?Fiecare scrie ce considera,iar daca unuia nu-i convine postarea altuia...sa nu citeasca.Atata timp cat postarea mea nu contravine regulamentului acestui forum,problema ta care ar fi???Cu ce ai "ajutat" tu userul "ghiocel" dand reply postarii mele?

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de ghiocelul_rosu Vezi mesajul
    poi am o vecina si tot insista sa ii dau ceaiuri intre mese pentru ca papa putin si adoarme cu sanul in gura in plus sunt si eu la primul bebe si nu ma prea pricep de aceea am si intrebat aici
    Cel mai bine ar fi sa intrebi pediatrul daca ai vreo nelamurire,sfaturile vecinelor de cele mai multe ori sunt eronate(putin spus)....

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    De ce sa nu intrebe medicul pediatru sau medicul de familie si nu poate sa ceara si un sfat pe forum? Eu consider ca e bine sa te informezi din mai multe surse. Am auzit muulte mame care se plang ca medicii lor le-au dat indicatii eronate.
    Asa cum a spus si Bia, este suficient laptele dar este obligatoriu ca tu sa bei foarte foarte multa apa.
    Pupici si multa sanatate tie si fetitei tale superbe!!
    Si ori de cate ori ai vreo intrebare (chiar daca ti se pare stupida) nu te feri sa o adresezi; atat pe forum cat si medicului tau.
    Eu obisnuiam sa fac o lista de intrebari pentru medic, pentru ca de fiecare data cand ajungeam in cabinet uitam o parte din ele.

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    asta am sa fac si eu oricum la maternitate ni sa spus sa nu le dam ceaiuri intre mese la bebei da problema e ca suge doar cate putin si des si am ompresia ca nu o sa se ingrase de aceea am si intrebat de ceaiuri... mersi tuturor de sfaturi

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari