Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Beau ceai copii vostrii?

ce tip de ceai?

Floricica Novice adinutzas's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.06.2008
    Postari in forum
    370
    Catalina are 1 an si o luna si nu a baut ceai niciodata. Refuza efectiv sa bea orice fel de ceai. Se hidrateaza cu apa. Bineinteles ca bea si laptic iar cand era mai micutza consuma si suc de fructe. Acum prefera fructele in sine. Oricum sunt fericita ca pana aproape de un anisor refuza si apa. Probabil ca ii trecea de sete cu ce papa de la mami.

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Karina numai ceai de la milupa bea am incercat sa il schimb dar in zadar nu vrea de la humana milupa e preferatul ei la noi nu se gaseste pe piata i-l trimite sora mea din Germania

Floricica Nou Venita amarus's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2008
    Postari in forum
    225
    pe Alex l-am invatat de mic, de cind am venit de la spital, cu baby drink. era foarte usor de preparat si-i placea mult. l-a ajutat si la colici ca nu prea a facut. dar.... nu prea mai putem scapa de el. multe mamici m-au atentionat ca da dependenta si nu le-am crezut. am invatat pe pielea mea. mai bea foarte rar ceai de menta sau special pt bebei(cu chimen , fenicul). apa nu bea deloc.

Floricica Debutanta mirela_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2006
    Postari in forum
    954
    Alex peste zi bea f multa apa, cam 1 litru de apa plata... noaptea, daca de trezeste (se intampla f rar, in general cand ii erup dintii) pe la ora 2-3.00 ii fac putin ceai de fructe de la hipp. mai avem unul cu musetel, fenicul etc dar nu ii place. ceai de menta ii dau doar cand e deranjat la burta... cred ca i-am dat de 2-3 ori. cutia de ceai de la hipp ne-a ajuns cam 6 luni... asta ca sa vedeti cat de mult ceiut bea alex... eu ma bucur ca bea apa. nici dupa sucuri nu se omoara. pe alea care le fac eu din fructe proaspete nici nu vrea sa le vada. f rar ii mai dau cate 100 ml de suc de la granini de struguri cu coacaze sau cirese cu mere. astea ii plac. am observat ca lui ii plac sucurile mai acrisoare. dar daca vreau sa ii dau suc de portocale nici nu vrea sa deschida gura, il detesta si chiar a vomitat odata de la cateva gurite de fresh...

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    eu ii dau acum ceai de fructe de la Fares. a mai baut baby drink, baby calm, ceai de musetel , de menta, ceai de fructe de la humana, ceai de fragute. ii plac toate. pun si o lingurita de miere de albine la un bibe de ceai.
    la capitolul sucuri a baut la inceput de oricare ii dadeam, acum numai de portocale vrea, bineinteles facut de mine. mai bea limonada din jumatate de lamaie si un sfert de grapefruit si pana la 200 ml apa indulita cu zahar. asta in fiecare zi.

Floricica Avansata katalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    2.287
    eu am inlocuit apa cu ceaiul ,in general bea ceai de fructe fara zahar.

Floricica Senior mykyduta's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    4.132
    Eu nu ii dau ceai niciodata decat daca e bolnaviora sau mai stiu eu ce.
    Apa este de baza si o data pe zi suc de fructe facut in casa.

Floricica Nou Venita carmendia's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    284
    ooooo, bea foarte mult ceai, uneori cred ca are in burtica numai ceai. nici asa nu e bine, bea orice fel de ceai. intr-o zi ii fac de mesetel, alta zi de sunatoare , baby calm si tot asa...acum de cand am renuntat la biberon parca bea mai putin dar cateodata imi cere si apa.

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    Si Niko bea mult ceai, in fiecare zi ii fac diferit, menta, verde, anason, musetel, ienupar,etc ..numai de fructe nu(prefer sa ii fac compot)

Floricica Nou Venita Claya's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2011
    Postari in forum
    2
    Piticul meu bea un ceai special facut pentru copiii mici, cu marar, anason, musetel si chimen. L-am comandat de pe un magazin online specializat in ceaiuri, Demmers Teehaus | Home page, au peste 200 de sortimente de ceaiuri, si mi-a atras atentia un ceai pentru femeile insarcinate, pe care l-am comandat, am fost multumita de el asa ca am comandat si pentru copilul meu. E un ceai calmant, e BIO, si lui ii place foarte mult.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari