Ultimele discutii din forum
    iubytzik22
    Guest

Ce parere aveti despre mancarea fast-food sau mai bine zis junk food?

Eu am fost o singura data cu baiatul la un Macdonald's si chiar i-a placut, a fost si foarte cuminte spre uimirea mea.Din pacate sau mai bine zis din fericire la mine uin oras Nu exista un Macdonald's asa ca trebuie sa ma duc fie la Buzau fie la Galati.
    Eu una nu incurajez acest tip de mancare pentru ca noi ca suntem adulti dapai pentru ei ca sunt mici.
    Care este parerea voastra si cum putem sa ne protejam copii de junk food?

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Nu prea putem. Vad la altii, sunt invitati la party-uri de catre colegi de gradi, scoala si e de ajuns sa mearga o data. Pentru ca mai vor, pentru ca le place
    Si mie imi place, mai scap cateodata, nu des dar mi se intampla.

sunshine
    Guest
    Imi place de mor!Mancanc destulde des,mai ales daca nu ajung acasa de undeva sa fac de cina...si cola de la dozatorul lor e cea mai buna din parcare!!

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Noi nu suntem pro McD, dar mai luam din cand in cand fast food, insa de la A&W nu de la McD.
    Fiu-meu a inceput sa se ceara la McD dupa ce a intrat la scoala, fiindca vedea in jurul lui copii carora li se aducea la scoala McD pt pranz, in timp ce el primea mancare de acasa. Plus ca mai era si fascinatia jucarioarelor la meniul de copil.
    Cu timpul s-a lamurit ce si cum, i-am explicat si eu, au invatat si la scoala despre nutritie, iar acum, de cand face sport de performanta nici nu mai pomeneste de McD.
    Asa ca fii fericita ca nu ai tentatia asta la tine in oras. O bataie de cap mai putin.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Eu scap la fast food destul de des. Mc si Springtime sunt preferatele mele, de la Springtime iau doar shaorma cu usturoi si alte chestii cat mai picante, de la Mc diverse. Copiii rarut, maxim de doua ori pe luna la Mc, unde iau doar happy meal cu mcnuggets pentru jucarele.

oanachampion
    Guest
    Citat Postat de sunshine Vezi mesajul
    Imi place de mor!Mancanc destulde des,mai ales daca nu ajung acasa de undeva sa fac de cina...si cola de la dozatorul lor e cea mai buna din parcare!!
    Daaaa... ala cu Angus beef, Swiss cheese si ciuperci.... mananci si plangi (3 zile, ca asa-i de mare)... Iar cu Cola de la ei... nici o bautura racoritoare de pe lume nu e asa buna...
    In rest, mai scap la nachos de la Taco Bell... La vreun ceva cu bacon de la Wendy's sau Burger King... etc...

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Nu e sanatoasa mancarea junk...dar e gustoasa.
    Eu m scap....KFC, NY fries, Mc'..toate le avem aici. O data pe sapt tot cumpar ceva....m ales cartofii prajiti snt dementiali...nu poti sa ii faci asa buni acasa.

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Citat Postat de oanachampion Vezi mesajul
    Daaaa... ala cu Angus beef, Swiss cheese si ciuperci.... mananci si plangi (3 zile, ca asa-i de mare)... Iar cu Cola de la ei... nici o bautura racoritoare de pe lume nu e asa buna...
    In rest, mai scap la nachos de la Taco Bell... La vreun ceva cu bacon de la Wendy's sau Burger King... etc...
    tre sa le probez o data....dar din pacate varietatea e mica la noi.....in rest kebab mai mananc de la fast food

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Nu prea avem cum sa ne ferim de acest tip de mancare,suntem invitati la party-uri de pritenii de la gradi,in sezonul rece mergem in weekend la mall si acolo bineinteles il apuca foamea,dar mai nou l-am convins ca au meniu junior si la "Pizza Hut"(imi convine mai mult aici,ii iau meniu cu paste si sunt mai ok decat la MC)

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    mie imi place dar nu mananc prea des..eu sunt cu totul picant,sa iasa flacari pe nas...copilului nu i-am dat inca !

iubytzik22
    Guest
    Eu ador mancarea picanta...imi place meniul de la KFC foarteeeeeee mult.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari